01 Haziran 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Ahmetbey Belediyesi’nde yüzde 25 zam!
Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş; “Çalışanlarımızı, krize ve enflasyona ezdirmedik” dedi.
Lüleburgaz # 06 Aralık 2018 Perşembe 07:36

Tevfik İŞÇİ

Ahmetbey Belediyesi’nde DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası’na üye çalışanları kapsayan yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

DİSK Genel İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen ile Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş arasında imzalanan sözleşme kapsamında, belediye çalışanları yüzde 25 oranında ücret ve sosyal hakları için zam aldı.

Altıntaş, gerçekleşen Toplu İş Sözleşmesi hakkında yaptığı açıklamada; “DİSK/Genel İş Sendikası’na üye belediye çalışanlarımızı kapsayan Toplu İş Sözleşmemizi imzaladık. Çalışanlarımızı, krize ve enflasyona ezdirmedik, arkadaşlarımızın yeni kazanımlarının hayırlı olmasını diliyorum. Emeğin hakkını savunmaya devam edeceğiz” dedi.

DİSK Genel İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen ise; “Ahmetbey Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmemizi imzaladık. Ücret ve sosyal haklarımıza yüzde 25 oranında zam aldığımız sözleşmemizde bir kez daha emekten yana duruşu nedeniyle Türkiye’nin en genç Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bilindiği üzere Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, 2017 yılı için belediyelerinde en düşük asgari ücreti 2 bin TL net belirlediklerini söylemiş ve belirlenen asgari ücretin üstünde maaş vereceklerini açıklamıştı.

Bu haber 1326 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter