14 Ağustos 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kenar İl Genel Meclisi’ne aday
CHP’den Kırklareli İl Genel Meclisi’ne aday adayı olan isimlerden biri de Pehlivanköylü Enver Kenar. Kenar; “Siyaset, kişisel menfaatler noktasında bir gelir kapısı değildir” dedi.
Lüleburgaz # 06 Aralık 2018 Perşembe 07:37

Metin KARAKUŞ

Çorlu’da ASB Arıtma ve peyzaj sorumlusu olarak çalıştıktan sonra emekli olan, (AÖF) Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Bilimler Yüksek Okulu mezunu Enver Kenar, CHP’den Pehlivanköy İl Genel Meclisi Üyeliği için aday adayı olduğunu açıkladı.

CHP İl Genel Meclisi Üyeliği Aday Adaylığını açıklayan Enver Kenar, Pehlivanköy halkından destek beklediğini söyledi.

Neden aday olduğu konusunda bir açıklama yapan Kenar; “Trakya’da yağmacı zihniyetle yapılan ve iktidarın planlanan projeleri hakkında yakın ilgim ve bilgim nedeni ile İl Genel Meclis Üyeliği’nde Pehlivanköy ve Trakya’ya duyarlı olmanın gerçek anlamı insanımızın fakirleştirilmesinin, topraklarımızın satılarak, peşkeş çekilmesinin ya da Istıranca sularının yağmalanmasının önüne geçebilmekte gizlidir. Sorunları görmezden gelmeyip, çözmek ve emek verenlerden biri olmak için CHP’de İl Genel Meclis Üyesi aday adaylığı önemli bir görev ve mücadele alanı oldu. Buraya seçilebilmek için adayların üye bazında ön seçimle belirlenmesi beklentisinde olup, sol duyu sahibi üyelerimizi hiçbir kişisel menfaat gözetmeksizin süren bu mücadeleye ortak olmaya çağırıyorum. CHP’li olmanın anlamı budur. Siyaset kişisel menfaatler noktasında bir gelir kapısı değildir. Topluma kalıcı çözümlerle hizmet etmek için verilen yarışın adıdır. Sizlere 2 projeden bahsedebilirim. Ergene’ye verilmeyip, Marmara’ya derin deşarj ile verilecek su Ergene’nin yüzde 85 kaynağını oluşturmakta yüzde 15’i de Kırklareli bölgesi, Lüleburgaz, Babaeski, Pehlivanköy arıtma tesislerinden çıkan suyun bu miktarında tarımsal sulamada kullanılmasının takipçisi olmak istiyorum” dedi.

ENVER KENAR KİMDİR?

1960 doğumlu Enver Kenar, ilk ve ortaokulu Pehlivanköy’de okudu. 1975 yılında Edirne Erkek Öğretmen Okulu’na başlayıp, 1978’de buradan mezun oldu. 12 Eylül 1980 badiresinden sonra askerlik dönüşü siyasi düşünceleri nedeni ile devlet memuriyeti engellenince 1984 yılında İstanbul’a özel fabrikalarda çalışmak için gitti. 5 yıl bir plastik fabrikasında, 10 yıl da Arçelik motor fabrikasında çalıştıktan sonra, 1999 yılında da Lüleburgaz’a yerleşti. Bu sırada AÖF Sosyal Bilimler Yüksek Okulu’nu bitirdi. 12 yıl Çorlu’da ASB Arıtma ve peyzaj sorumlusu olarak çalışıp, emekli oldu. Pehlivanköy’de amatör çiftçilik ve oluşturduğu meyve fidanlığına ilaveten, Pehlivanköy ve çevresinde inşaat ustalığı yapmakta. Tek çocuğu var. YKKE Derneği Lüleburgaz Şubesi’nde Yönetim Kurulu Üyesi.

Bu haber 1414 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter