20 Eylül 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Esas sıkıntı şimdi başlıyor”
Spor # 07 Aralık 2018 Cuma 07:34

Tevfik İŞÇİ

Kırklarelispor Kulübü Başkanı Volkan Can, sezon başında koydukları hedefe adım adım yaklaştıklarını söyledi.

Takım olarak ciddi bir galibiyet serisi yakaladıklarını belirten Başkan Volkan Can sezon başında oynadıkları futbolla şimdi oynadıkları futbol arasında çok fazla bir fark olmadığını ifade etti.

Şu anki sürecin iyi gitmesinin ana sebebinin özgüvenden kaynaklandığını ifade eden Can, son derece iyi bir çizgi yakaladıklarını dile getirdi.

Futbolun çok nankör bir spor dalı olduğunun unutulmaması gerektiğini de kaydeden Can; “Futbolda sadece galibiyet alıyorsan her şey güllük gülistanlık oluyor. Kaybettiğinde ve kazandığında da bir şeyleri eleştirebilmek gerekiyor. Zaten bunlar yapılmadığı için sıkıntı yaşıyoruz. Ben özellikle kaybettiğimiz süre içerisinde bile bu takımın seri galibiyetler yakalayacağını söylemiştim ve buna da inanmıştım. Çünkü oynadığımız futbol ortada. Tek sıkıntımız kırılma anlarında gol bulamamamızdı. Şimdi golü bulmaya başladık ve moral olarak da tavan yaptık. Ancak esas sıkıntı şimdi başlıyor. Bu yerde kalıcı olmak ve bunu devam ettirebilmek çok daha zor. Bunu başarabilen takımlar zaten ligin üst düzey takımları arasında yer alıyor. Şu an sadece 4 maç üst üste kazandık önemli bir başarı ancak devamı gelirse çok daha anlamlı bir hal alır. Lig başında belirlediğimiz bir hedef vardı bu hedefe de adım ilerliyoruz. Çıktığımız bu yolda herkesin desteğine ihtiyacımız var. Taraftarımızın da özellikle bu süreçte inanılmaz bir şekilde destek veriyor. Kendilerine de teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 459 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter