27 Mayıs 2019 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Forklift operatörlüğü kursu açılıyor!
Lüleburgaz # 07 Aralık 2018 Cuma 09:26

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi tarafından önümüzdeki günlerde açılacak forklift operatörlüğü kursuna katılan kursiyerler, alacakları eğitimin yanı sıra para da kazanacak.

Halk Eğitim Merkezi’nin, Lüleburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İŞKUR ortaklığında açacağı kursta vatandaşlar forklift eğitimini alacakları gibi kendilerine sağlanan sigorta ve ücret imkanından da yararlanacak.

Pazartesi günü başlayacak olan kurs Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 76 saatlik teorik, 12 saatlikte de uygulama eğitim şeklinde olacak.

Kursta uygulamalı eğitimler okulda bulunan forklift simülasyonunda verilecek.

Halk Eğitim Merkezi İzzet Arslan, kurs ile ilgili yaptığı açıklamada, daha önce de açtıkları bu kursun o işi yapan vatandaşlara büyük katkı sağladığını aktardı.

Böyle bir fırsatı vatandaşlara sundukları için mutlu olduklarını belirten Arslan, İŞKUR’un da desteği ile kursa katılanların sigortalarının ödeneceğini, aynı zamanda da bir miktar ücret alacağını ifade etti.

Kurs sonunda kursiyerlere sertifikalarının verileceğini kaydeden Arslan, kursun açılmasındaki destekleri dolayısıyla her iki kuruma da teşekkürlerini iletti.

Bu haber 717 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter