27 Mayıs 2019 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Medikent Sanat kuruldu!
Lüleburgaz # 07 Aralık 2018 Cuma 09:26

Lüleburgaz özel Medikent Hastanesi yönetiminin önayak olmasıyla, hastanenin basın ve halkla ilişkiler danışmanlığını yapan ve amatör tiyatro oyuncusu olan Sara Kaplan tarafından Medikent Sanat Tiyatrosu kuruldu.

Medikent Hastanesi yönetimi, hastanenin bölgede farklı projeleri hayata geçirerek öncü olması gerektiğini vurgulayan Sara Kaplan: “Sanatın tedavi biçimi olarak kullanılması çok eskilere dayanır. Hatta kayıpların yarattığı sarsıntıları ya da yıkıcı deneyimlerden tutun da ağrıları azaltma ve diğer fiziksel belirtileri sağaltmada hep sanattan yararlanıldı. Bizler de kendini ifade, dönüşüm ve sağlıklı yaşam için faydalarını yeniden keşfettik. Bunu ifade etmenin en iyi yollarından biri de tiyatro olduğu için hastane çalışanlarımızdan oluşan 15 kişilik bir tiyatro grubu kurduk. Hastane yönetiminin bize ön ayak olması ve yüreklendirmesi büyük bir şans. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bölgede örnek ve öncü olmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Sara Kaplan, önümüzdeki günlerde hastane ve sanat çalışmalarının yanında spor ve kültürel alanda dikkat çekecek farklı projeleri de paylaşacaklarını da sözlerine ekledi.

İlk toplantısını hastane konferans salonunda gerçekleştiren Medikent Sanat Tiyatrosu 11 Aralık 2018 Salı günü Necdet Tekin Gençlik Merkezi’nde ilk provalarına başlayacak. Tiyatro grubu bu sezon hasta ve sağlık çalışanları ile genel sağlık konularını içeren skeçlerden oluşacak bir tiyatro oyunu ile bir şiir dinletisi sahneleyecek.

Bu haber 478 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter