21 Temmuz 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/28 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlanlar # 10 Ocak 2019 Perşembe 07:00

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Çiftlikköy Köyü, Köyiçi Mevkii,2672 Parsel noda tapuya kayıtlı, 542 m2 alanlı, Ev ve arsası vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda Değerlemeye konu taşınmazın kıymetini belirleyen iki farklı unsur bulunmaktadır. Bunlar, 1-Arazi Bedeli, 2-Üzerindeki Yapıların Bedeli, Dava konusu parsel, ara parsel olup; Lüleburgaz İlçesi, Çiftlikköy Köyü, Köyiçi Mevkii sınırlarındadır. Köy merkezinden yaklaşık 125 m mesafededir. Lüleburgaz şehir merkezine ulaşım köy minibüsleri ve özel araç ile sağlanmaktadır. Köy merkezine ise çok yakın konumdadır. Ulaşım köy içinde yürüyerek sağlanabilmektedir. Taşınmazın çevresinde genellikle tek katlı köy evleri yer almaktadır. Dava konusu taşınmazın kısıtlayıcı herhangi bir durumu ( sit alanı, heyelan vs.) bulunmamaktadır. Dava konusu parselin yola olan cephesinin genişliği yaklaşık 26 metre derinliği ise yaklaşık 20 metredir. Düz bir topografik yapıya ve çaplı bir geometriye sahiptir.Taşınmaz üzerinde bir adet iki katlı betonarme 240,00 m2 den oluşan ev bulunmaktadır. Yapı sınıfı III. Sınıf A gurubudur. Bakımlarına özen gösterilmemiştir. Bu sebeple yıpranma oranı yüksek tutulmuştur. Taşınmaz üzerinde yığma yapı şeklinde yapılmış ahır bulunmaktadır. 92,85 m2 den oluşan I. Sınıf A gurubu yapıdır. Bakımları ile ilgilenilmediğinden yıpranma oranı yüksektir.

İmar Durumu             : Kırklareli İl Özel İdaresi’nden alınan bilgiye göre 2 kat % 60 taban alanlı, konut bölgesi İmar Plan Fonksiyonuna sahiptir. Taşınmaz her türlü altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Kıymeti                        : 142.196,92 TL, KDV Oranı         : %18, Yüzölçümü    : 542 m2

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü              : 15/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü              : 12/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri                      : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/28 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/01/2019

 

 

 

 

Ramazan TURA

Satış Memuru

56263

 

Bu haber 394 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter