24 Haziran 2019 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Kepir Ana’nın kızanları’ mutlu etti
Lüleburgaz Kepirtepe Anadolu Lisesi öğrencileri, Van’daki öğrenciler ve Kilis’teki mültecilere yönelik 2 ayrı sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi.
Lüleburgaz # 11 Ocak 2019 Cuma 07:00

Lüleburgaz Kepirtepe Anadolu Lisesi öğrencileri, Van’daki öğrenciler ve Kilis’teki mültecilere yönelik 2 ayrı sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi.

Çınar TÜRKMEN

Kepirtepe Anadolu Lisesi’nin Kızılay ve Kan Bağışı Kulübü öğrencileri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencilerinin öncülüğünde iki ayrı sosyal sorumluluk projesi geliştirildi.

Lüleburgaz Kızılay Şubesi ile ortak düzenlenen etkinlikte, Kızılay ve Kan Bağışı Kulübü öğrencileri okullarındaki öğrenci, öğretmen ve veliler ile Van’ın Gürpınar ilçesine bağlı Hamur Kesen İlkokulu’nda birleştirilmiş sınıflarda okumakta olan 11 öğrenci için yardım kampanyası düzenledi.

Kampanyada öğrencilerin kırtasiye, kitap, kıyafet ihtiyaçlarını karşılamak amaçlanarak her sınıfın kendi arasında yaptıkları iş bölümü sayesinde Hamur Kesen İlkokulu’ndaki her bir öğrencinin ihtiyaçları karşılandı.

Kızılay ve Kan Bağışı Kulübü danışman öğretmeni ve Coğrafya Öğretmeni Ayşe Beşiktaş, kendi öncülüğünde gerçekleştirilen kampanya ile ilgili olarak; “Kepir Ana’nın kızanları’ kendilerine yakışır bir davranışta bulundular. Geleceğimize yön verecek bu gençlerimizin bu tür organizasyonlara gösterdiği çaba, gelecekte insani değerlerimizin bugünden daha çok yaşatılacağına dair bize umut vermiştir. Lüleburgaz Kızılay Şubesi başkanı ve diğer yetkililerine ve kampanyayı yürüten ve destek veren öğrencilerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

SURİYELİ MÜLTECİLERE BEBEK BEZİ

Okuldaki bir diğer sosyal sorumluluk projesi de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencileri tarafından düzenlendi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü danışman öğretmeni ve okulun Felsefe Öğretmeni Süleyman Kıraç öncülünde, kulüp öğrencilerinin okul içinde düzenledikleri bu kampanya kapsamında da, 2011 yılından beri devam eden Suriye’deki iç karışıklıklar nedeniyle ülkemize sığınan ve Kilis’te kamplarda yaşamlarına devam eden mültecilerin bebekleri için 0-2 yaş grubu bebek bezi toplandı. Bozulma ve zayi olma ihtimali olan gıda maddeleri yerine bebeklerin temel ihtiyaçları olan ve bozulma riski bulunmayan bebek bezleri tercih edildi.

Okulun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü danışman öğretmeni Süleyman Kıraç; “Kırklareli Valiliği’nden konuya ilişkin bir yazı gelmişti. Biz bu konuda kulüp öğrencilerimizle bir planlama yaptık ve okulumuz bünyesinde bebek bezi toplama kampanyası başlattık. Suriye’deki iç karışıklıklarda en fazla zarar gören ve masumiyeti dünyanın hiçbir yerinde tartışılamayacak olan bebekler için böyle bir farkındalık oluşturmak istedik. Kampanyaya destek veren tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu.

Konuyla ilgili konuşan Okul Müdürü Halil İbrahim Toklu da; “Lüleburgaz Kızılay Şubesi ile ortak düzenlediğiminiz iki ayrı sosyal sorumluluk projesinin amacına ulaştığını düşünüyorum. Biz okullarda sadece akademik eğitim vermekle yetinmemeliyiz, bunun yanında sosyal ve kültürel etkinliklerle öğrencilerimizi hayata hazırlamalıyız. Bu iki organizasyonla öğrencilerimizde yardımlaşma bilincinin yaygınlaştırılmasını ve ihtiyaç sahiplerine el uzatmanın önemini kavratmayı hedefledik ve hedeflerimize de ulaştığımızı düşünüyorum. Bir çocuk yüreğine dokunmanın dünyayı güzelleştireceğine olan inancımız, bu tür organizasyonlarla daha da pekişecektir. Lüleburgaz Kızılay Şubesi Başkanı İsmail Arkın ve diğer yöneticilerine, kulüp danışman öğretmenlerimiz Ayşe Beşiktaş ve Süleyman Kıraç’a, kampanya süresince yoğun çalışan öğrencilerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Bu haber 859 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter