21 Temmuz 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Emniyet kemeri simülatörü bugün Lüleburgaz’da
Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Emniyet Kemeri Simülatörü’ bugün Lüleburgaz’da olacak.
Lüleburgaz # 12 Ocak 2019 Cumartesi 07:00

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Emniyet Kemeri Simülatörü’ bugün Lüleburgaz’da olacak.

Çınar TÜRKMEN

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim Araştırma Dairesi Başkanlığı’na ait ‘Emniyet Kemeri Simülatörü’ bugün Lüleburgaz’da olacak.

Uzman personel ile eğitim gerçekleştirmek üzere Lüleburgaz’a gelen Emniyet Kemeri Simülatörü bugün ve yarın Kongre Meydanı’nda faaliyet gösterecek.

Eğitim faaliyetine tüm kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler, Lüleburgaz’da faaliyet gösteren öğrenci servisi sürücüleri, rehber personel, ticari taksi sürücüleri, şehir içi minibüs sürücüleri ve diğer ticari faaliyet gösteren araç sürücülerinin katılması bekleniyor.

9 metre boyunda 7 metre genişliğinde bir platformda kurulacak Emniyet Kemeri Simülatörü sayesinde vatandaşların emniyet kemeri kullanımının üst düzeyde yaygınlaştırılması ve toplumsal algı oluşturulması amaçlanıyor.

Yurt genelinde meydana gelen trafik kazaları incelendiğinde kazanın meydana gelmesinden sonra araç içerisinde bulunanların araç dışına savrulması ve aracın altında kalması, çarpışması veya devrilme esnasında yolcuların aracın değişik aksamlarına çarpması neticesinde ölüm ve yaralanmaların ciddi oranda arttığı görülüyor.

Emniyet kemeri takılması halinde bu ölüm ve yaralanmaların yüzde 75 oranında azaldığı belirtiliyor.

 

Bu haber 1146 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter