27 Şubat 2021 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Çimde ‘Kepirtepe’ markası
Kırklareli’nin tek çim hokeyi takımına sahip Kepirtepe Anadolu Lisesi, bu branşta adını duyurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Okulda önümüzdeki dönemde adı pek duyulmayan ‘korbol’ takımının kurulması da düşünülüyor.
Lüleburgaz # 24 Ocak 2019 Perşembe 07:57

Nihan VARDAR

Kırklareli’de çim hokeyi branşında il çapında pilot okul seçilen Kepirtepe Anadolu Lisesi, antrenmanlarına devam ediyor.

Kırklareli’de bir ilk olan takımın dünkü antrenmanı Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cihan Erdem ve Lüleburgaz Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin’in de katılımıyla yapıldı.

Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde beden eğitimi öğretmeni Ahmet Kamil Hayta’nın önderliğinde antrenman yapan ekip, çim hokeyinde Lüleburgaz’ın da iddialı olduğunun mesajını verdi.

Çim hokeyi takımı oyuncularından 10. Sınıf öğrencisi Berkant Ayduğ, çim hokeyini ilk kez okulda öğretmenlerinden duyduğunu, oynarken eğlendiklerini ancak dışarıdan kolay gözükse de yüksek efor sarf ettiren bir oyun olduğunu ve herkese tavsiye ettiğini söyledi.

KORBOL TAKIMI DA KURULACAK!

Beden eğitimi öğretmeni Ahmet Kamil Hayta, Kepirtepe Anadolu Lisesi’nin bu alanda pilot okul olarak seçilmesinin sevindirici olduğunu, öğrencilerin hevesli olduğunu belirtti.

Talep durumuna göre yeni takımların da kurulabileceğini belirten Hayta, önümüzdeki dönem yeni bir spor dalı olan Korfbol’u da programlarına aldıklarını ekledi.

Adı pek duyulmayan Korfbol kızların ve erkeklerin aynı takımda yer alarak oynadığı dünyadaki tek takım sporu olarak biliniyor.

Lüleburgaz Kepirtepe Anadolu Lisesi çim hokeyi takımında şu öğrenciler yer alıyor; Başar Alp Sağlam,Berkant Ayduğ, Büke Burkay Güner, Erhan Yiğitoğlu, Furkan Taştan, Hüseyin Cem Dadük, Kaan Can Kurt, Mert Ali Toğuç, Ömer Yeni, Serdar Doğan, Evindar Koyunsever, Çağan Irmak, Oğuzhan Gökçe, Serhan Umar,Berk Gökmen Tosun, Emre Dursun, Mert Kaynak, Eren Arda, Sinin Buğra Umut, Ogün Güler, Naci Tufan, Ali Karadeniz, Koray Ağdaş,Mert Alfabatar, Kadir Can Kılınç.

 

 

Bu haber 1605 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter