24 Ağustos 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Balaban’ın önderliğinde sergi
Edirne # 19 Şubat 2019 Salı 09:02

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği(EFOD), Selçuk Balaban Makro Fotoğraf Atölyesi tarafından hazırlanan “Gözümüzden Kaçanlar”  makro fotoğraf sergisi açıldı.

12 Şubat’ta Edirne Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen törene EFOD üyesi olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın yanı sıra büyük bir sanatsever topluluğu katıldı.

Selçuk Balaban liderliğinde;  fotoğraf sanatçıları Deniz Özden, Esma Mıhlayanlar, Gökhan Sarı, Havva Tutak, Özlem Demir, Selva Atalan ve Volkan Aydın’ın fotoğraflarının yer aldığı sergide bir yıllık bir çalışmanın ürünü olan 56 fotoğraf sergilendi.

Dernek başkanı Serdar İyiiz yaptığı konuşmasında, Türkiye’de makro fotoğraf ile yakın plan fotoğrafın birbirine karıştırıldığını, birçok fotoğrafçının bile bunun ayırdına varamadığını belirtirken, Selçuk Balaban önderliğinde açtıkları “Gözümüzden Kaçanlar” sergisiyle de bu farkın gözler önüne serildiğini vurguladı.

Atölye sorumlusu Selçuk Balaban, çalışmaları süresince ağırlıklı olarak kelebekleri konu aldıklarını belirtti.

Çekimleri çoğunlukla Küküler Göleti ve Kırıklareli Dereköy’de yaptıklarını anlatan Balaban, gün doğarken araziye çıktıklarını söyledi.

 

Bu haber 1943 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter