26 Mayıs 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Deplasmana’ sık giden yanar!
CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu, Kesimoğlu’na göndermede bulunarak Kırklareli’deki belediye başkanı adaylarını seçildiklerinde ‘sık sık Avrupa’ya gitmemeleri’ yönünde uyardı. Kılıçdaroğlu, partiden istifa edenleri de; “Ben şimdi partimden istifa ediyorum, kazandıktan sonra tekrar geleceğim. Nereye geleceksin?” diye eleştirdi.
Lüleburgaz # 14 Mart 2019 Perşembe 07:52

Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırklareli'de Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşma yaptı.

Kırklareli’de Millet İttifakı’nın adayı Tuna Soykan, Kırklareli Milletvekilleri ve belediye başkanı adaylarıyla kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, belediye başkanı adaylarına yönelik; “Bu bölgeye özel bir isteğim olacak. Avrupa buraya çok yakın. Sık sık Avrupa’ya gidip gelmeyecekler” dedi.

Yeniden aday gösterilmeyince partisinden istifa eden Mehmet Kesimoğlu’nu da isim vermeden eleştiren Kılıçdaroğlu; “Ben şimdi partimden istifa ediyorum, kazandıktan sonra tekrar geleceğim. Nereye geleceksin?” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı; “Cumhuriyet Halk Partili olmak kolay bir iş değildir. Cumhuriyet Halk Partili olmak demek koltuğa bağlı olmak anlamına gelmez. CHP’li olmak demek ben vazgeçilmezim anlamına gelmez.  Hiç kimse vazgeçilmez değil. Bunu soruyorlar. Bir kişi gelebilir, partimize hizmet verebilir, ama bir süre sonra neden beni belediye başkanı yapmadınız, hangi gerekçeyle yapmadınız? Ben şimdi partimden istifa ediyorum, kazandıktan sonra tekrar geleceğim. Nereye geleceksin? Tuna başkan söyledi, onun da beklentileri vardı, çoğunu karşılamadık. Olmadı. Ama partisine küsmedi. Tam tersine çalıştı, emek harcadı. Ne demektir bu CHP’li olmak farklı bir şeydir. Bu çerçevede çalıştı. O nedenle kendisi size hizmet verecek. Belediye başkanlarından 2 şey istiyorum. Bir, seçildiğin andan itibaren bütün Kırklareli’ne hiçbir ayrım yapmadan herkese eşit hizmet götüreceksin. Sadece bir ayrımcılık istiyorum, eğer bir mahalle yoksulsa oraya pozitif ayrımcılık yapacaksın. İki, belediye başkanı yatırım yapar doğru. Bunları neyle yapacak, parayla. Kimin parası? Sizin paranız. Harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz. Millete duyduğunuz saygının bir gereği olarak hesap vermeyi onurlu bir görev kabul edeceksiniz”

“AK PARTİLİ KARDEŞLERİME SESLENİYORUM”

"AK Partili kardeşlerime seslenmek istiyorum" diyerek konuşmasına devam eden Kılıçdaroğlu, sözlerini söyle sürdürdü:

"Tam 17 yıldır oy verdiler, bir partiyi tek başına iktidar yaptılar. 17 yılda istedikleri kanun, kararnameyi çıkardılar, istediklerini bakan yaptılar, istedikleri valiyi, rektörü, müsteşarı, genel müdürü, şube müdürünü, daire başkanını tayin ettiler. İstedikleri genelgeyi yayınladılar. Her seferinde milletin önüne çıkarak 'Türkiye şöyle büyüyor, Türkiye böyle büyüyor, Türkiye dünyada bir numara, kimse Türkiye'nin hızının önünde duramıyor' dediler. Sorun şu AK Partili kardeşlerim, 17 yılın sonunda nasıl oldu da millet geldi soğan kuyruğuna girdi. 

'Vergi' dedin vatandaş vergi verdi, 'özelleştirme' dedin şeker fabrikalarından, Sümerbank'a kadar her şeyi sattılar, 'borçlanma' dedin cumhuriyet tarihinin en büyük borçlanmasını yaptılar. Sattılar, vergi aldılar, borçlandılar yetmedi, şimdi millet soğan kuyruğunda ona da diyorlar ki 'varlık kuyruğu' inanıyor musunuz Allah aşkına? Ama ben adımın Kemal olduğu gibi biliyorum varlık kuyruğu olsa vatandaşı asla bırakmazlar, onlar giderler hemen ne yapacaklarını iyi bilirler. Ne varlık kuyruğu? Fakir fukara gidiyor, ucuz soğan, domates almaya gidiyor o kadar varlık kuyruğuymuş bunun adı."

 "Türkiye'de toprak, çiftçi mi kalmadı da 200 bin ton sıfır gümrükle patates ithal ediyorsunuz?" diye soran Kılıçdaroğlu "Gübreyi de sıfır gümrükle getir. Çiftçiye ucuz ver. Doğal gazı, petrolü, mazotu da getiriyorsun sıfır gümrükle getir bunları da ucuza ver." dedi.

“SIK SIK AVRUPA’YA GİDİP GELMEYECEKLER”

Bu bölgeye özel belediye başkanı adaylarından bir isteği olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu; “Avrupa buraya çok yakın. Sık sık Avrupa’ya gidip gelmeyecekler. Belediye başkanı eğer vakti olursa gidecek bir kasabın manavın çayını içecek. Bir fakirin evine gidecek. Gideyim Bulgaristan’a oralarda biraz keyif çatayım, olmaz. Kabul etmiyorum” dedi.

Konuşmasının sonunda Millet İttifakı Adayı Tuna Soykan’ı yanına davet eden Kılıçdaroğlu; “Başkan size hizmet etmek istiyor. Söylediğim kurallar içinde. İnşallah 1 Nisan’da bir kahvesini içeceğiz. Hizmet etmek farklı bir olay. O bu bölgede yaşamış, bu bölgede büyümüş,  binlerce insanı tedavi etmiş bir doktor, şimdi var olan sorunları çözmek için doktorluk yeteneğini kullanacak. Ona bu fırsatı verecek misiniz? Söz mü? Ben de size söz veriyorum bütün bu söylediklerimi takip edeceğim” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından vatandaşları selamladı.

 

 

Bu haber 1811 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter