26 Mayıs 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
BBP’den aday oldu!
Babaeski Özel İnsanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ÖZDER) Başkanı engelli Oktay Çınar, yerel seçimlerde BBP’den 2. sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı oldu.
Lüleburgaz # 14 Mart 2019 Perşembe 09:13

Metin KARAKUŞ

Babaeski Özel İnsanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ÖZDER) Başkanı Oktay Çınar, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde, Büyük Birlik Partisi’nden Babaeski Belediye Başkan Adayı olan Atilla Söylem’in listesinden 2. Sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı oldu.

Çınar, yaptığı açıklamada; “İlçemizin bulunduğu kötü durumdan dolayı yardımcım, Timur İlhan’la birlikte şahsi olarak çaba göstermekteyiz. Derneğimizin yürümesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bir Pazartesi akşamı Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayı Atilla Söylem ağabeyim geldi. Bana dedi ki; “Seni Belediye Meclis Üyesi Aday listeme yazayım”. Bu güzel teklifinden dolayı kendisine teşekkür ederek, düşüneceğimi söyledim. Uzun uzun düşündükten sonra Belediye Meclisi’ne girmem, hem derneğimiz adına, hem de engelli arkadaşlarımız adına müthiş bir fikir gibi geldi. Belediyede onların sesi olmak fena fikir değildi. Tabi Babaeski halkımızın da sesi olmak istiyorum. Lakin içerde engellilerin sesi olacak kimse yoktu. Ayrıca bazı projelerimiz olacak, derneğimiz adına belediyede onay sürecinde meclisteki arkadaşlarımızı ikna etmem için de bir sebep olacaktı. Atilla başkanın engelli birini Belediye Meclis Üyeliği listesine yazması benim için müthiş bir adım oldu. Çünkü hiç bir parti bu güne kadar engelli birini meclis listesine yazmadı veyahut yazmak istemedi. Yazsa da ilk 5 sıraya yazmaz. Benim kimseyle sorunum yok, ben halkı ve engellileri temsil ediyorum. Ben halka hitap ediyorum, Babaeski’lilerin de bu adaylığıma saygı göstereceğine yürekten inanıyorum. Babaeski’mizi en güzel şekilde yöneteceğimize inanıyorum. Siz değerli Babaeski’lilerin desteğini bekliyoruz. Sloganımız, “Babaeski'nin geleceği için, biz engelliler de varız.” dedi.

OKTAY ÇINAR KİMDİR?

14 Ocak 1989 Babaeski doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Gazi Osman Paşa İlkokulu’nda bitirdi Lise öğrenimini Lise 2’de yarım bıraktı.

Halen açık lise okumakta.

Babaeski’de birçok faaliyette bulundu. Şu anda Özel İnsanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı.

 

Bu haber 1369 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter