27 Şubat 2021 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Tek olmaya gidiyorlar!
Trakya’da bir ilk olarak Kepirtepe Anadolu Lisesi’nde kurulan korfbol takımı, 17-22 Nisan’da Kocaeli’de yapılacak Türkiye finallerinde Kırklareli’yi temsil etmeye hazırlanıyor.
Lüleburgaz # 12 Nisan 2019 Cuma 07:54

Uğurcan KARAOĞLU

Lüleburgaz Kepirtepe Anadolu Lisesi’nde Trakya’da ilk olarak kurulan korfbol takımı, Kırklareli’yi temsil etmeye hak kazandı.

Kepirtepe Anadolu Lisesi, 17-22 Nisan’da Kocaeli’de yapılacak olan Türkiye Finalleri’nde korfbolda bölgemizi temsil edecek olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Kepirtepe Anadolu Lisesi’nde son antrenman maçlarını gerçekleştiren ekip, yüksek moral ve başarılı performansıyla dikkat çekiyor.

“TRAKYAMIZI TEMSİL EDECEĞİZ”

Kepirtepe Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Ahmet Kamil Hayta; “Kız ve erkeğin aynı anda oynadığı bir takım oyunu olan korfbolda, bir takımda 2 kız 2 erkek oynamak zorunda. Savunmada kız kızı tutuyor, erkek erkeği tutuyor. 1 kol boyu mesafe olma zorunluluğu var, basketbol gibi değil. Rakip oyuncuyla yakın temas kuramazsınız. Devamlı pas yaparak oynanıyor ve turnike belli bir alan içinde yapılıyor. Belli alanın dışında şut atma zorunluluğu var. Sayılar 1’er 1’er sayılıyor. Hücum eden takım 2 sayı attığı zaman sahalar değişiyor. 20’şer dakikalık 2 devre oynanıyor, toplam 40 dakika maç oynanıyor. Türkiye Finallerinde toplam 31 takım var. Takımlar A,B,C grubu olarak 3 gruba ayrılacak. Grup elemelerinden sonra çıkan 1. ve 2. takım finalde müsabaka edecekler. Biz de Trakya’mızı ve okulumuzu temsil edeceğiz” dedi.

Kepirtepe Anadolu Lisesi korfbol takımında şu oyuncular yer alıyor; İrem Kunduz, Berrak Gacal, Hilal Selçuk, Serra Egemen, Bahar Topal, Ata Alp Şimşek, Berke Emre Dikbıyıklı, Furkan Kılıç, Baran Baydar, Atakan Çiloğlu, Melih Baltalı, Göksu Aksu, Büke Berkay Güner ve İbrahim Yaman Art.

 

Bu haber 1558 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter