24 Haziran 2019 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
BASKETBOLDA İLK GÜN
Lüleburgaz’da düzenlenen “23 Nisan Uluslararası Spor Turnuvası Çocuk Şenliği Kupası” büyük bir heyecanla başladı. Turnuvanın basketbol ayağında büyük bir çekişme yaşanırken ilk gün 4 maç oynandı.
Lüleburgaz # 15 Nisan 2019 Pazartesi 09:14

Lüleburgaz’da 12 Nisan Cuma günü başlayan 13 yaş altı basketbol ve futbol büyük bir çekişme ile başladı. Basketbol maçlarında Işıkspor ile Borusan oynadıkları güzel oyunla rakiplerine zor anlar yaşattı.

İLK MAÇ TİGERS OF YAMBOL İLE LÜLEBURGAZ AKADEMİ

Turnuva’nın basketbol bölümünde ilk müsabaka Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisinde(LYFA) Bulgaristan takımı Tigers of Yambol ile Lüleburgaz Akademi arasında gerçekleşti. Büyük bir heyecan ile başlayan müsabakada Bulgaristan takımı Tigers of Yambol rakibi Lüleburgaz Akademi’ye göre daha baskılı bir maç oynadı. Lüleburgaz Akademi oyuncuları da zaman zaman baskı yaparak sayı almayı bildi. Karşılaşmada Tigers of Yambol, Lüleburgaz Akademiyi 72-43’lük skorla mağlup etti.

İKİNCİ MAÇ KOMŞULAR ARASINDA

Turnuva’nın 2’nci maçı ise Ege’nin iki yakasında bulunan Yunanistan takımı Orfeas ile Deniz Servergazi arasında oynandı. İki misafir takım arasında gerçekleşen maç çekişmeli anlara sahne oldu. Denizli Servergazi takımı rakibi Orfeas Academy’i 54-34 yendi.

BORUSAN İLE IŞIKSPOR İYİ BAŞLADI

Turnuvaların 3’üncü maçında ise Borusan ile Ulusder karşılaştı. Borusan rakibi Ulusder’e 84-41’lik skorla mağlup ederek turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı. Turnuvada ilk günün son maçı ise Iışkspor ile Bestburgaz arasında oynandı. İki takımın da dengeli başladığı müsabakada Işıkspor 2. Periyottan itibaren farkı açtı. Pota altında etkili olan Işıkspor mücadeleyi 89-52 kazandı.

 

Bu haber 268 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter