24 Haziran 2019 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Babaeskili Samet 1’inci oldu
Babaeski’de faaliyet gösteren Şamilkan Karate Spor Kulübü milli sporcusu, Abdül Samet Köse, Antalya’da gerçekleşen, Uluslar arası Akdeniz Şampiyonası’nda 1’inci oldu.
Lüleburgaz # 15 Nisan 2019 Pazartesi 09:17

Şamilkan Karate Spor Kulübü’nün, milli sporcu 2004 doğumlu Abdül Samet Köse (50 kg), 6-7 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da milli takımlar düzeyinde yapılan Uluslar arası Akdeniz Şampiyonasında,  1’inciliği yine kimseye kaptırmadı. 6-7 Nisan 2019 tarihleri arasında Bilecik’te yapılan Okullar arası Yıldızlar Bölge Elemelerinde mücadele eden Şamilkan Karate spor Kulübü milli sporcusu Babaeski Ortaokulu 8.Sınıf Öğrencisi 2005 doğumlu Ersel Kocadoğan (55 kg), kürsüdeki yerini kendine olan inancı ve cesareti ile 1’incilikle tamamladı. Yine Şamilkan Karate Spor Kulübü sporcularından Hamitabat Nazmi Uçak Ortaokulu Öğrencilerinden 2005 doğumlu Burak Özkan (55 kg), çok çekişmeli mücadele sonucunda 3’üncü olarak, kürsüye çıkmaya hak kazanmıştır. 4 sporcu ile elemelere katılan Şamilkan Karate Spor Kulübü sporcularının 2’si elemeleri geçmesi sonucu 10-11-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında Çanakkale’de yapılacak olan finallerde Okullarını ve Kulübünü temsil edecekler. 

“SPORCULARIMDA POTANSİYEL VAR”

Şamilkan Karate Spor Kulübü Antrenörü Hayrettin Alkan, sporcularında potansiyel olduğunu söyleyerek, “Şamilkan Karate Spor Kulübümüzün, milli sporcusu Abdül Samet Köse, 6-7 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da milli takımlar düzeyinde yapılan Uluslar arası Akdeniz Şampiyonası’nda,  1’inciliği yine kimseye kaptırmadı. Kendisini bu başarısından dolayı tebrik ediyorum. Bu sporcularımızı da başarılarından dolayı tebrik ediyor, kendileri ile gurur duyuyorum. Bunlar kolay kolay elde edilecek dereceler değil, ciddi, disiplinli ve programlı çalışmanın karşılığı olan başarılardır. Bundan sonra da daha çok çalışıp, daha çok başarılar elde edeceğimize inanıyorum, çünkü benim sporcularımda o potansiyel var” dedi.

 

 

Bu haber 304 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter