24 Haziran 2019 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Bulgaris’tan Türkleri’nden muhteşem konser
Babaeski’de faaliyet gösteren Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığı’nca, “Türk Sanat Müziği ve Rumeli” türkülerinden oluşan muhteşem bir konser düzenlendi.
Lüleburgaz # 15 Nisan 2019 Pazartesi 09:20

Metin KARAKUŞ

Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığı’nca, yaklaşık 25 kişiden oluşan Türk Müziği Korosu, Şef İsmet İlteralp Yönetiminde ilk konserlerini Babaeski Belediyesi Tansa Düğün Salonu’nda verdi.  Programın açılış konuşmasını Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Şentürk yaptı.

Şentürk, “İki bölümden oluşan konserimizde, koro elemanlarımız; Uşak, Hicaz, Kürdi makamında şarkıların yanında, Türkiye’nin her yöresinden Türkülerden oluşan repertuarları ile 22 eser seslendirecek” dedi. Muhteşem bir saz ekibi ile yaklaşık 2 saat süren konserin finalinde assolist olarak sahne alan Gülper Yurdakul, seslendirdiği eserler ile müzik severlerin adeta kulağının pasını sildi. Koro konserin sonunda dernek tarafından dağıtılan Türk Bayrakları eşliğinde dinleyicilerle birlikte “Bir Başkadır Benim Memleketim” şarkısını coşku ile seslendirdi. CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan’ın da katıldığı konser sonunda, Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatma Özcan,  Koro Şefi İsmet İlteralp’e, teşekkür ederek, bir buket çiçek takdim etti.

Bu haber 312 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter