24 Haziran 2019 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Bravo çocuklar!
4 bin kitaplık kütüphane yaptılar
Kırklareli # 15 Nisan 2019 Pazartesi 09:21

Babaeski İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri, Okul’un 4’üncü katına 4 bin kitaplık bir kütüphane yaptı. Babaeski’de, başarılı öğrencileri ile sürekli gündemde olan İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Okul’un 4’üncü katına 4 bin kitaplık bir Kütüphane yaparak bir ilke daha imza attılar.

Metin KARAKUŞ

Okulun 4’üncü katında düzenlenen açılış törenine; Babaeski Kaymakamı Hakan Özarslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, Şube Müdürleri Tuğrul Bayraktaroğlu, Özgür Parıltı,  İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Bülent Tokat, Okul Aile Birliği Başkanı Murat Demir, Öğretmenler ve Kütüphane Kulübüne üye olan öğrenciler katıldı.

AMAÇ KİTAP OKUMAYA TEŞVİK

İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Edebiyat Öğretmenleri, Serdar Yılmaz ve Şule Yılmaz, öğrencileri boş zamanlarında kitap okumaya teşvik etmek için, önce Okulda Kütüphane Kulübü kurdu.

Okul Kütüphanesi Sorumlu Edebiyat Öğretmenleri Serdar Yılmaz ve Şule Yılmaz, daha sonra Kütüphane Kulübüne üye olan öğrencilerin özverili çalışması ile yaklaşık 8 aylık çalışmanın sonunda, 4 bin kitaplık bir Kütüphane yaptılar. Kütüphanede; yaklaşık 4000 kitap bulunmakla birlikte kütüphane içerisinde aktivite alanı da oluşturulup, öğrencilerin boş zamanlarını verimli bir şekilde geçirebilecekleri çeşitli zekâ oyunları, Satranç, Kelimelik, Mangala ve Tabu alanları da bulunuyor.

“OKULDA İLK BAKTIĞIM YER KÜTÜPHANEDİR”

Açılış kurdelesini, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat ile birlikte kesen Kaymakam Özarslan, yaptığı konuşmada; “Biz kütüphanelere her gittiğimiz yerde özellikle okullarımızda ilk baktığım yerlerden birinin başında kütüphane gelir. Kütüphanenin içindeki bulunduğu kitapların değer kazanabilmesi için orada gerek öğretmenlerimiz gerek ise okulun idarecilerimizin ve öğrencilerimizin buraya kullanması, faydalanması gerekiyor. O nedenle bugün burada Kütüphane Açılışı için dün davet edildiğimde büyük bir memnuniyet duydum. İnşallah bu güzel kütüphane İlçemiz için hayırlı olur. Gençlerimiz burayı aktif olarak kullanırlar. Kitaplar bizler için ve yarınlarımız için derslerimiz için en önemli bilgi kaynağıdır. Büyük devletler, medeni devletler her zaman Kütüphanelere ve kitaplara büyük bir önem vermişlerdir. Çünkü bizim ecdadımızda geçmişte kütüphaneler yaparak, bugün tarihi önemli bir geçmişe sahibiz. Bu nedenle kütüphanelerimize önem veriyoruz, değer veriyoruz, inşallah burası İlçemiz için hayırlı olur. Genlerimizin geleceği için güzel bir hatıra olur. Ben bu kütüphanenin yapımında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Okul İdaresini de ayrıca tebrik ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi. Açılış sonrası Kütüphaneyi gezen ve kitapları inceleyen Kaymakam Özarslan, öğrencilere; “Bizim zamanımızda bu imkânlar yoktu, sizler, okulunuzda böyle güzel bir kütüphaneye sahip olduğunuz için çok şanslısınız” diye konuştu.

Bu haber 556 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter