24 Haziran 2019 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
2020 yılının teması belli oldu!
Lüleburgaz Belediye Meclisi  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 100'üncü kuruluş yılı olan 2020 yılını Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılı olarak seçilmesi kararı aldı. Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, "Yapacağımız en büyük yatırım çocuklarımıza olacaktır. Geleceğimiz onlar. O nedenle meclis üyelerimizin hepsine çok teşekkür ediyorum" dedi.
Lüleburgaz # 15 Nisan 2019 Pazartesi 09:23

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Lüleburgaz Belediyesi Sokullu Külliyesi Hamamı Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıda 2018 faaliyet raporlarının okunmasının yanı sıra kentle ilgili çeşitli kararlar da alındı. Alınan kararlardan biri ise 2020 yılının ise temalı yıllar kapsamında "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılı" seçilmesi oldu. 

"EN BÜYÜK YATIRIM ÇOCUKLARIMIZA"

Görünüm Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulunan Lüleburgaz Belediye Başkanı Gerenli, meclisten Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılı kararının çıkmasının sevindirici olduğunu söyleyerek, "Bağımsızlığımıza, ulusal egemenliğimize, daha da ötesi gençlerimize ve çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Yapacağımız en büyük yatırım çocuklarımıza olacaktır. Geleceğimiz onlar. O nedenle meclis üyelerimizin hepsine çok teşekkür ediyorum. Oy birliğiyle bu yılı anlam ve önemine uygun bir şekilde 2020 yılını da temalı yıllar kapsamı içerisinde kutlayacağız. Kasım- Aralık 2019 gibi çalışmalara başlayıp 2020 yılının planlamasını yaparız. Ama önce 2019'u layığıyla kutlamaya başlayalım" diye konuştu.

ÇOK SAYIDA ETKİNLİK OLACAK

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında seçilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılı kapsamında çocuklara yönelik çok sayıda farkındalık oluşturacak etkinlikler yapılacak. Yıl kapsamında sadece çocuklarla sınırlı kalınmayacak, ulusal egemenlik hakkında da panelden, konferansa kadar çok sayıda etkinlik gerçekleştirilecek. 

TEMALI YILLAR 4 YILDIR VAR

Gerenli temalı yılları 4 yıldır kutladıklarını hatırlatarak, "Temalı yılları 4 yıldır kutluyoruz ve her yıl temalı yılları tercih ederken şehrimizde öncelik verdiğimiz konular ele alıyoruz. Bunlardan biri kadın yılıydı. Kadın haklarına ve kadının toplumdaki eşitliğine dikkat çekmek içindi. Bisiklet yılı çevre bilincini artırmak, sağlığa, spora destek vermek amacıyla aldığımız bir karardı. İnovasyon ve Tasarım yılı yaşadığımız çağda endüstri 4.0'ı atlamamak adına, gençlerimizin ve girişimcilerimizin önünü açmak içindi" ifadelerini kullandı.

BU YILIN TEMASI ARTARAK DEVAM EDECEK

Bu yılın temasının "Atatürk'ü Anlama, Anlatma ve Gençlik" olduğunu hatırlatan Gerenli, seçim döneminde temaya ağırlık veremediklerini ancak önümüzdeki günlerden itibaren bu yılın temasına uygun çalışmaların birer birer hayata geçeceğini söyledi. Gerenli, "Bu yıl da 19 Mayıs 1919'da başlamış olan kurtuluş mücadelemizin 100'üncü yılıydı. bunlarla beraber her yıl temalı yılların anlamlarını artırarak devam ettiriyoruz. Temalı yıl başlayıp bitmiyor. Bu yılın anlamına ilişkin çalışmalar bundan sonra artarak devam edecek. Bizim sahip çıkmamız gereken değerler, kadınımız, çevremiz sağlımız ama en önemlisi de Cumhuriyet değerlerimizie sahip çıkmalıyız" dedi.

 

Bu haber 2350 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter