24 Haziran 2019 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
İŞTE LÜLEBURGAZ'IN 2018 YILI GİDER PERFORMANSI
Lüleburgaz Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda 2018 yılı faaliyet raporları açıklandı. Açıklanan faaliyet raporlarına göre belediyenin 203 milyon 525 bin TL'lik gider bütçesinin 147 milyon 87 bin 546 TL 60 kuruş olarak yüzde 72.7 oranında gerçekleştiği belirtildi. Öte yandan belediyede Basın Yayın ve Halkla İlişkiler ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü adında iki birimin kurulması kararı oy birliğiyle alındı.
Lüleburgaz # 15 Nisan 2019 Pazartesi 09:24

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz Belediyesi Nisan Ayı Aylık Olağan Meclis Toplantısı Sokullu Külliyesi Hamamı Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi. Belediye Meclis üyelerinin tamamının katıldığı toplantıda belediyeye bağlı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü adında iki birimin kurulması kararı alındı. Bu kararların ardından 2018 yılı faaliyet raporu açıklandı. Yaklaşık 3 saat süren faaliyet raporunun okunmasında belediyenin 2018 yılı için belirlediği 203 milyon 525 bin TL'lik gider bütçesinin yüzde 72.7 oranında gerçekleştiği açıklandı. 

27.3'LÜK SAPMANIN NEDENİ

Faaliyet raporunda gider bütçesinde meydana gelen yüzde 27.3'lük sapmanın nedeni ise şöyle anlatıldı; "Gider bütçesinde meydana gelen sapma nedenlerini şöyle sıralayabiliriz; 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu'nun geçici 2'nci maddesi gereği ayrılması zorunlu kamulaştırma işlemlerine ait yasal giderler ödeneği kamulaştırma davası olmadığından kullanılamamıştır. Diş Hastanesi'nin yeni yapılan devlet hastanesi inşaatının tamamlanamamasından dolayı araziyi tahliye etmemesi nedeniyle akademi için ayrılan bütçe ile Lüleburgaz Yıldız Sanat Akademisi faaliyete geçmediğinden işletme maliyetine ve orada yapılacak etkinliklere ayrılan bütçe kullanılmamıştır."

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU

Belediye Meclisi 5393 sayılı  yasanın 19'uncu maddesine istinaden 62 karar nolu meclis kararıyla Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü kurulması kararı alındı. Bu kapsamda Lüleburgaz Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü bünyesinde yürütülen tanıtma, basın ve yayın hizmetlerini yürütecek olan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne, tanıtma, ağırlama, tören, fuar ve organizasyon giderleri kaleminden 350 bin TL ödenek aktarılması yönündeki teklif oy birliğiyle onaylandı. 

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU

Lüleburgaz Belediyesi'nde kurulan 2'nci birim ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü oldu. Meclisin oy birliği ile aldığı karara göre halihazırdaki Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü iptal edildi, yerine Park ve Bahçeler Müdürlüğü kurulmuş oldu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bu kapsamda toplam 260 bin lira ödenek aktarılmasına karar verildi. 

 

Bu haber 993 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter