24 Ağustos 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ 2014/321 TLMT.
Resmi İlanlar # 25 Nisan 2019 Perşembe 07:44

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi,KIRIKKÖY köyü ,köyiçi mevkii 216 Ada, 37 Parsel(eski parsel numarası 3455 parsel), bulunan avlulu kerpiç ev ahır ve samanlığın borçlu hissesine düşen 1/2 hissesi satılacaktır.Taşınmaz ara parsel olup,Kırıkköy köyü sınırlarındadır.Taşınmaz ön ve arkadan yola cephesi bulunmaktadır.Ön taraftan yola cephesi 11,00m iken arka taraftan yola cephesi 8,00m dir.Lüleburgaz D-11 karayolu tarafından kıyıkköye gidildiği zaman köyün girişinde sağ tarafta 100m ilerde yer almaktadır.Köyün merkezine 280,00m uzaklıktadır.Düz bir topografik yapıya ve düzgün bir geometriye sahiptir.Taşınmaz üzerinde 2 adet tek katlı ev ve 1 adet tek katlı samanlık bulunmaktadır.Parsel girişinde sol tarafta eski yıllarda inşaa edilmiş bakımsız briketlerden yığma tek katlı 1.sınıf A grubu yapı sınıfında,dışı sıvasız,kireçle boyanmış,çatısı marsilya tipi kiremitle kaplı 30,00m2 den oluşan derme çatma bir samanlık yer almaktadır.Samanlığın hemen yanında yine tek katlı 50,00m2den oluşan basit yapı şeklende düzenlenmiş 1sınıf B grubu bir ev bulunmaktadır.Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Çatısı marsilya tipi kiremitle kaplıdır.Pencere ve kapı doğramaları ahşaptandır.Isınma şekli sobalıdır.Halihazırda kullanılmadığından bakımları kötü durumdadır.Evin arka kısmında 40,0m2 den oluşan basit yapı şeklinde düzenlenmiş 2.sınıf A grubu bir adet ev bulunmaktadır. Çatısı marsilya tipi kiremitle kaplıdır.Duvarları sıvalı ve boyalıdır.Pencere doğramaları PVC kapısı ahşaptır.Çatısında güneş enerji sistemi mevcuttur.Bakımları iyi durumda olduğu tespit edilmiştir.

Adresi                          : Kırıkköy Köyü 216 Ada 37 Parsel Taşınmazın (Eski Parsel Numarası 3455 Parsel ) Lüleburgaz / KIRKLARELİ

Yüzölçümü                  :   396,00m2                         Hisse payı :1/2

İmar Durumu             : İnşaat tarzı kırklareli il özel idaresinden serbest nizam 3 katlı konut bölgesi imar planı fonksiyonuna sahiptir.Taşınmaz her türlü altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Kıymeti                        : 22.017,00 TL               KDV Oranı          : %18Kaydındaki Şerhler    : Taşınmaz hisseli olup,taşınmaz üzerinde tutarak çıplak mülkiyet satışı şerhi vardır.

1. Satış Günü              : 18/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası2. Satış Günü          : 18/07/2019 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri                      : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi , kırıkköy köyü 161 Ada, 150 Parsel, beşipler mevkiinde bulunan tarla vasıfla taşınmazın borçlu hissesine düşen 1/2 hissesi satılacaktır.Taşınmaz Kırıkköy köyü hudutları içerisinde Tarla köy merkezine 5 km,D 100 karayolu bağlantı yoluna 80 m ,D100 karayoluna 500m,bahçıvan gıda tesislerine 150 m mesafededir.Verim kabiliyeti açısından iyi seviyededir.Nadasa bırakılmadan her yıl ürün alabilecek yapıda toprak yapısına sahiptir.Taşınmaz vasfı her ne kadar tarla olsada ;yaklaşık 1560,00m2 lik bölümü ağaçlık alanla kaplıdır.Geri kalan 1721,04m2lik alan ise ekilip dikilebilen tarım arazisidir.

Adresi                          : Kırıkköy Köyü Lüleburgaz / KIRKLARELİ

Yüzölçümü                  : 3.280,00 m2                   Kıymeti  : 18.253,48 TL                   KDV Oranı        : %18

Kaydındaki Şerhler    : tapu kaydı gibidirHisse payı:1/2

1. Satış Günü              : 18/06/2019 günü 11:45 - 11:50 arası 2. Satış Günü         : 18/07/2019 günü 11:45 - 11:50 arası

Satış Yeri                      : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/321 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/04/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 294 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter