24 Ağustos 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ
Resmi İlanlar # 03 Mayıs 2019 Cuma 07:46

2018/383 TLMT.

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Kocasinan Mahallesi, 155 Ada, 15 Parsel noda tapuya kayıtlı, 501,07-m2alanlı arsa üzerine inşaa edilmiş apartmanda 10/142 arsa paylı, Bodrum Kat, 1 nolu Nolu Bağımsız Bölüm, mesken niteliğindeki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda Anagayrimenkul köşe parsel olup Hürriyet Mahallesi sınırlarında yer almaktadır. Ticaretin en çok geliştiği İstasyon Caddesine 150 m uzaklıktadır. Çevresinde ilkokul ortaokul lise gibi farklı kademelerden eğitim tesisleri, cami, adliye binası, rehabilitasyon merkezi, kapalı Pazar yeri, Lüleburgaz yıldızları lezzet akademisi gibi farklı merkezi yerler bulunmaktadır.Arazi düz bir topografyaya ve düzgün bir geometriye sahiptir. Taşınmaz üzerinde yapımına 1995 yılında başlanılan 23 yaşında 5 katlı betonarme yapı bulunmaktadır. Dış cephesi mantolamalı ve boyalı olup çatısı Marsilya tipi kiremitle kaplıdır. Değerlemeye konu bağımsız bölüm binanın bodrum katında yer almaktadır. Alanı 79,00 m2 dir. Daire iki adet oda bir adet salon bir adet mutfak bir adet banyo bir adet tuvalet ve koridordan oluşmaktadır. Dış kapısı çelik kapı olup Pencere doğramaları PVC dir. Isınma sistemi olarak doğalgazdır.

Adresi                          : Kocasinan Mah. Gönül sokak Acet Apt. No:14 D:1 Lüleburgaz

İmar Durumu             : Lüleburgaz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nden alınan bilgiye göre ayrık nizam, 5 katlı, konut bölgesi İmar Plan Fonksiyonuna sahiptir. Taşınmaz her türlü altyapı imkânlarından faydalanmaktad

Kıymeti                        : 87.466,11 TL, KDV Oranı           : %1, Yüzölçümü      :   79,00-m2, Arsa Payı         : 10/142

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü              : 19/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası, 2. Satış Günü       : 19/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/383 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/04/2019

 

 

 

 

 

Bu haber 284 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter