27 Şubat 2021 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kepir’in gölgesi yeter!
Kepirtepe’nin 81 yıllık gölgesi, 29’uncu kez Kepirtepelileri misafir etti. Edirne, Keşan, Tekirdağ, İstanbul ile diğer il ve ilçelerden kalkan araçlar Kepirtepelileri Trakya’da aydınlanma ışığının yandığı yer olan Kepirtepe’ye taşıdı.
Lüleburgaz # 07 Mayıs 2019 Salı 07:53

Çınar TÜRKMEN

Kepirtepeliler Eğitim Vakfı’nın Kepirtepelileri 81 yıllık koca çınarın gölgesinde buluşturduğu 29. Kepirtepeliler Günü, 5 Mayıs Pazar günü Kepirtepe Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirildi.

Kepirtepe’nin 81 yıllık kampüsündeki zamanın tanığı binalar, bu kez Kepirtepelilerin 29’uncu buluşmasına tanıklık etti.

Edirne, Keşan, Tekirdağ, İstanbul ile diğer il ve ilçelerden kalkan araçlar Kepirtepelileri Trakya’da aydınlanma ışığının yandığı yer olan Kepirtepe’ye taşıdı.

Saat 11:30’da başlayan törende Kepirtepeliler Eğitim Vakfı Başkanı Selahaddin Gül ve Kepirtepe Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Toklu’nun konuşmalarının ardından 50. yıl (1969), 40. yıl (1979), 25. yıl (1994) ve 15. yıl (2004) mezunlarına plaketleri verildi.

BAŞLANGIÇTAN SONA KEPİRTEPE KOŞUSU

29. Kepirtepeliler Günü dolayısıyla 4 Mayıs’ta okulun 81 yıl önce kurulduğu yer olan Edirne Karaağaç'tan Lüleburgaz Kepirtepe’ye koşan grup da büyük bir coşku ile karşılandı.

Havsa ve Babaeski’den geçerek Cumartesi akşamı Lüleburgaz’a ulaşan Kepirtepe mezunu koşucular Erol Gülseren, Fedai Kürtül, Bülent Avcı, Hasan Mutlu, Ali Ülger, Nejdet Şirin, İlyas Şahin, Aydoğan Örgün, Tuncay Alver, İbrahim Karasu, Gökay Öntürk, Tuncay Dinler, Onur Gönüllü ile misafir koşucular Ahmet Çelik, Muammer Mırsal, Hasan Onat, Nevzat Üstün, Gökay Taylan 5 Mayıs Pazar sabahı Lüleburgaz’dan Kepirtepe’ye olan koşuya devam etti.

Koşucular yağmur altında alkışlar eşliğinde Kepirtepe Marşı ile okul bahçesine girdiler.

KEPİRTEPE RUHU ORADAYDI

29. Kepirtepeliler Günü’nde Kepirtepeli yazarlar ve şairler de eserleri ile Lüleburgaz’daydılar.

 

Feyzullah Aktan, Recep Bulut, Ali Arslan, Sebahattin Arslan, Haşim Korkmaz, Muammer Akça, Zeki Gezici, Ziya Gökerküçük, Ferhat Gündoğdu, Bülent Ük, Vasfi Nadir Tekin, Raif Özdilek, Kemalettin Kaya, Adem Solak, Yusuf Asıl, Hasan Akarsu, Mustafa Sarıoğlu, Hasan Öztürk, Fehim Özdoğan, Ayhan Tunca ve Hamdi İlker kitaplılarıyla Kepirtepeliler Günü’ne renk kattılar.

Öte yandan stantlarda Özer Demirtaş kitapları da yer alırken, Mehmet Başaran ve Nedim Menekşe de aileleri ile temsil edildi.

Ahlat Ağacı, Karşılama, Nisan Haritası, Kocakent, Pıtraklı Memleket, Gök Ekin, Meşe Seli, Günler Tuz Rengi, Sis Dağı'nın Başında Borana Bak Borana, Yasaklı - Acının ve Sevginin Yurttaşı, Köy Enstitüleri Özgürleşme Eylemi, Kuşatılmış Yaşam Günaydın Aşk, Eylülün Kızgın Soluğu, Yüreğinin Sesi, Zeytin Ülkesi gibi eserlerin sahibi, Kepirtepeli Mehmet Başaran’ın torunu Dr. Öğretim Üyesi Güneş Özayten ve eşi Öğretim Üyesi İpek Şenel Özayten de Başaran’ın Kocakent adlı kitabının 1981 baskısını onun dostlarıyla paylaştı.

Lüleburgaz’a bağlı Çengelli köyünden, iki ayrı nesilden Kepirtepeli olan Feyzullah Aktan ve Engin Kurt da Aktan’ın Domuz Dolabı ve İki Seçim Arası Demokrasi Karası adlı kitaplarının imza standında bir araya geldiler.

Mustafa Sarıoğlu da Kepir Toprağı adlı derlemesiyle 29. Kepirtepeliler Günü’nde yerini aldı.

 

 

Bu haber 1276 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter