24 Ağustos 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Tarım OSB için ‘niyet beyanı’
Kırklareli # 16 Mayıs 2019 Perşembe 07:45

Kavaklı beldesinde kurulacak Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için Kırklareli Valisi Osman Bilgin başkanlığında dün bir çalışma toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye çapında süt sığırcılığı alanında örnek olması hedeflenen ve Kırklareli’de özellikle aile işletmeleri tarafından yapılan süt sığırcılığı faaliyetlerinin geliştirilmesi için büyük önem taşıyan Kırklareli Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulumu için start verildi.

Gerçekleşen toplantıda, kurucu heyet tarafından niyet beyanı ortaya konularak, resmi kuruluş işlemlerine başlama kararı alındı.

Kavaklı Beldesinde 1000 dönümlük bir arazi üzerine kurulması planlanan bölge süt sığırcılığı alanında modern aile işletmelerine yüksek standartlarda süt sığırcılığı ve süt ürünleri üretimi yapma imkanı sağlayacak altyapı olanaklarına sahip olacak.

Vali Osman Bilgin, Kırklareli Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin devletin destekleri ile daha da büyüyerek bütün ilçe ve köylerde bulunan hayvancılık işletmelerinin bu bölgede yer almasını ve yüksek standartlarda ve verimlilikte üretim yapan aile işletmelerine dönüştürüleceğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 373 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter