24 Ağustos 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Belediye'den ‘pazaryeri’ açıklaması!
"Sorduk, dönüş yapmadılar"
Lüleburgaz # 16 Mayıs 2019 Perşembe 07:48

Lüleburgaz Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Abdullah Koç'un pazaryerinin haftanın 3 günü aynı yerde açılması konusunda kendilerine danışılmadığı yönündeki açıklamasına yönelik Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kaya Atay; "Lüleburgaz Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası'na semt pazarında yer tahsisi yapılacağından yerleşim planı, tezgah metrekare ebatları ve pazar kuruluş günlerinin belirlenmesiyle ilgili 3 Aralık 2018'de yazılı olarak görüşlerini sorduk. Fakat bu konuyla ilgili tarafımıza herhangi bir dönüş olmamıştır" dedi.

Tansu Edip GÖKBUDAK 

Lüleburgaz Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Koç'un, haftanın 3 günü Eski Müsellim Caddesi'ndeki pazaryerinin kurulmasıyla ilgili olarak kendilerine danışılmadan karar alındığı yönündeki açıklaması ses getirdi.

Lüleburgaz Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Kaya Atay imzasıyla yayınlanan açıklamada, pazaryeriyle ilgili Koç'a yazılı olarak görüşlerinin sorulduğu ancak cevap alınamadığı belirtildi. 

"HERHANGİ BİR DÖNÜŞ OLMADI"

Atay, Eski Müsellim Caddesi'nde kurulan pazarın Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri kurulacağını ve 1 Mayıs - 30 Eylül tarihleri arasında 08.30 -21.30 saatleri arasında, 1 Ekim - 30 Nisan tarihleri arasında ise 08.30 ile 19.30 saatleri arasında hizmet vereceğini söyledi. Atay, pazaryeri yerleşim planının yönetmelikte belirtilen hizmet tesislerini içerecek şekilde hazırlanarak belediye encümeni kararı ile onaylandığını belirtti.

Yerleşim planı onayı ile pazar kuruluş günlerinin belirlenmesinde tek yetkilinin belediye encümeni olduğunu kaydeden Atay; "Buna rağmen Lüleburgaz Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası'na, semt pazarında yer tahsisi yapılacağından yerleşim planı, tezgâh metrekare ebatları ve pazar kuruluş günlerinin belirlenmesiyle ilgili 3 Aralık 2018'de yazılı olarak görüşleri sorulmuş fakat bu konuyla ilgili tarafımıza herhangi bir geri dönüş olmamıştır. Bunun dışında yapılan toplantılarda birçok STK’nın sözlü olarak görüşleri alınarak ortak bir paydada çözüm üretilmesine özen gösterilmiştir" ifadelerini kullandı. 

“YENİ SEMT PAZARLARI OLUŞTURULACAK”

Semt pazarlarının alışveriş kültürünün tarihi dokusunu oluşturduğunu söyleyen Atay, yeni pazaryerlerinin oluşturulacağının da müjdesini verdi.

Atay; "Bu kültürün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla önümüzdeki süreçte kentimizin çeşitli noktalarına semt pazarları inşa ederek, halkımızın daha düzenli alışveriş yapabileceği, kolaylıkla ulaşabileceği alanlar oluşturuyoruz. Oluşturmaya da devam edeceğiz. Bu süreçte en önemli ilkelerimiz olan şeffaflık ve katılımcılıktan asla taviz vermedik ve vermeyeceğiz" dedi. 

"HER TÜRLÜ KİŞİSEL ÇIKARIN ÜZERİNDEYİZ"

Atay, Lüleburgaz Belediyesi olarak her türlü kişisel çıkarın üzerinde olduklarını sözlerine ekleyerek şöyle konuştu; "Lüleburgaz Belediyesi, her türlü kişisel çıkarın üzerinde olduğu ve kamu görevlisinin halkın hizmetinde bulunduğu bilinç ve yönetim anlayışıyla, halkın günlük yaşamını kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını en etkin, hızlı ve verimli biçimde karşılamak, hizmet kalitesini yükseltmek ve toplumun memnuniyetini artırmak için sarsılmaz azim ve kararlılıkla çalışmaktadır. Bütün bu görevleri yerine getirirken insan haklarına saygı, şeffaflık, katılımcılık, dürüstlük, hesap verebilirlik, kamu yararını gözetme ve hukukun üstünlüğü ilkelerinden asla taviz vermeyecektir"

 

Bu haber 2186 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter