20 Eylül 2019 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlanlar # 24 Mayıs 2019 Cuma 09:18

 

T.C.

LÜLEBURGAZ

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/23 SATIŞ

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe, 421 Ada, 20 Parsel, KURTULUŞ Mahalle/Köy, 4.Kat, 10 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz şehir yerleşik alan içerisinde kaldığından dolayı arsa bedeli karşılaştırmalı satış analizi yöntemi kullanılarak özelliklerine göre kıymet takdiri yapılmıştır. Değerinin belirlenmesinde dikkate alınan özellikleri aşağıda tanımlanmıştır. Dava konusu parsel, ara parsel olup; Lüleburgaz İlçesi, Kurtuluş Mahallesi, sınırlarındadır. Konumu itibariyle iyi bir muhitte bulunmaktadır. Ticaretin gelişmiş olduğu General Ferhat Akat Sokak üzerinde bulunmaktadır. Bu sebeplerden dolayı kıymeti objektif değer artışı ile arttırılmıştır. Lüleburgaz şehir merkezine ulaşım şehir içi minibüs hatlarıyla, yürüyerek ve özel araç ile sağlanmaktadır. Merkezi konumda olması kıymetine olumlu yönde etki etmiştir. Taşınmazın çevresinde genellikle 5 katlı konut yapılaşmaları yer almaktadır. Çevre itibariyle yapılaşmaları tamamlanmış durumda oturulabilir bir muhit olduğundan dolayı kıymeti arttırılmıştır. Dava konu       su taşınmazın kısıtlayıcı herhangi bir durumu ( sit alanı, heyelan vs.) bulunmamaktadır. Dava konusu parselin yola olan cephesinin genişliği yaklaşık 16 metre derinliği ise yaklaşık 23 metredir. Düz bir topografik yapıya ve düzgün bir geometriye sahiptir.     Parsel üzerinde yapımına 1993 yılında başlanmış bir adet bodrum bir adet zemin 4 adet normal kattan oluşan III. Sınıf B gurubu yapı bulunmaktadır. Yapının dış cephesi mantolamalı ve boyalıdır. Çatısı marsilya tipi kiremitle kaplıdır.         Dava konusu taşınmaz 4.Katta bulunan 10 nolu bağımsız bölüm 2+1 81 m2 den oluşmaktadır. Odaların zeminleri laminant ıslak hacimlerin zeminleri ise seramik kaplıdır. Duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Doğramaları PVC kaplıdır. Isınma sistemi doğalgazdır. Bodrum katta 8 nolu eklenti deposu bulunmaktadır. SATIŞ PEŞİN PARA İLEDİR. İNTERNET TEKLİFTE BULUNANLAR TEKLİF ETTİKLERİ TUTARIN TAMAMINI MÜDÜRLÜĞÜMÜZ EMANET KASA HESABINA DEPO ETMEK ZORUNDADIRLAR.

Adresi                          : Kurtuluş Mah.Ferhat SokakLüleburgaz / KIRKLARELİ

İmar Durumu               : Lüleburgaz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre dava konusu taşınmaz ayrık nizam 5 kat % 40 taban alanlı konut bölgesinde kalmaktadır. Belediyenin her türlü alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Kıymeti                        : 149.418,65 TL, KDV Oranı          : %1, Arsa Payı          : 43/409, Yüzölçümü  : 81 m2  ,

Kaydındaki Şerhler     :Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü               : 13/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirdeBöyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. SATIŞ PEŞİN PARA İLEDİR.

             2- SATIŞ PEŞİN PARA İLEDİR. İNTERNET TEKLİFTE BULUNANLAR TEKLİF ETTİKLERİ TUTARIN TAMAMINI MÜDÜRLÜĞÜMÜZ EMANET KASA HESABINA DEPO ETMEK ZORUNDADIRLAR. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemenödenmezse İhale alıcısının teklifi satış tutanağına geçirilmez.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/23 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/05/2019

 

 

Ramazan TURA

Satış Memuru

56263

 

 

Bu haber 362 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter