05 Haziran 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Ihlamur koparacağız diye katlettiler!
Lüleburgaz Belediyesi’nce ilçenin farklı noktalarına dikilen ıhlamur ağaçları, ıhlamur toplamak isteyenlerce adeta katledildi. Belediyenin sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülere çok sayıda vatandaş tepki gösterdi.
Lüleburgaz # 12 Haziran 2019 Çarşamba 07:48

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz Belediyesi'nin ilçe genelinde farklı noktalara diktiği binin üzerindeki ıhlamur ağacından bazıları üzerlerindeki ıhlamurların toplanması uğruna parçalandı.

Ağaçların parçalanarak yere atılan dalları büyük üzüntüye neden olurken, Lüleburgaz Belediyesi de yaşanan vandallığı sosyal medya hesabından paylaştı. 

Belediye tarafından yapılan paylaşımda; "Ihlamur kokusunun Lüleburgaz sokaklarını sarıp sarmaladığı bugünlerde ağaçlarımızdan ıhlamur toplarken lütfen dallara zarar vermeyelim. Bu kent hepimizin..." denilirken, kısa sürede yüzlerce kişi paylaşıma destek verdi. Çok sayıda vatandaş yaşanan duruma sert bir şekilde tepki gösterdi.

"DOĞAYA SAYGIYI ÖĞRENMELİYİZ"

Konuya ilişkin açıklama yapan Lüleburgaz Belediye Başkanı Gerenli de yaşanan durumun üzüntü verici olduğunu söyledi.

Gerenli, son bir yılda Lüleburgaz Belediyesi'nin binden fazla ıhlamur ağacı diktiğini söyleyerek, "Ama ağacı ekmekle olmuyor. Bizim sahip çıkmamız lazım. Elbette insanlar ağacın üzerindeki ürünleri toplasınlar. Ama önce doğaya saygı, önce birbirimize saygıyı öğrenmemiz gerekiyor. Sahiplenmeyi bilemezsek, birbirimize saygıyı, doğaya saygıyı başaramazsak istediğimiz kadar hizmet edelim karşılığı olmayacaktır. Doğayı hep beraber sahiplenmek ve saygılı olmamız gerekiyor. Bunun için de sosyal medyadan uyarı amacıyla paylaşım yaptı arkadaşlarımız" şeklinde konuştu. 

 

Bu haber 2222 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter