06 Haziran 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
THK 21 bin 713 liralık fitre topladı
Ramazan ayı boyunca 39 Burda AVM'de fitre standı açan Türk Hava Kurumu Lüleburgaz Şubesi, 293 kişiden toplam 21 bin 713 liralık fitre topladı. THK Lüleburgaz Şube Saymanı Hasan Aktaş, mahalle ve okullardan da fitre zarflarının geleceğini söyleyerek; "Sadece tek bir yerde 21 bin 713 lira toplandı. THK olarak vatandaşlarımızın bize olan güvenini hiçbir zaman karşılıksız bırakmayacağız" dedi. 
Lüleburgaz # 12 Haziran 2019 Çarşamba 07:54

Tansu Edip GÖKBUDAK

Her yıl Ramazan ayında fitre standı açan THK Lüleburgaz Şubesi, bu yıl 39 Burda AVM'de açtığı stantta 21 bin 713 liralık fitre topladı.

Alışveriş merkezine gelen 293 vatandaş THK'nın faaliyetlerine devam edebilmesi için fitrelerini kuruma verdi. Kapalı zarf usulü yapılan fitre yardımında sadece tek bir yerden bu kadarlık miktar toplanması sevindirdi. 

"GÜVENİ KARŞILIKSIZ BIRAKMAYACAĞIZ"

Toplanan fitre miktarının Lüleburgazlıların THK'ya olan güveninin göstergesi olduğunu kaydeden Hasan Aktaş, "Yekun olarak toplam rakam 21 bin 713 lira olarak toplandı. Orada danışmadan zarfını alıp AVM'ye bırakacak 10 zarfımız daha var. Çok güzel bir Ramazan Bayramı geçti. Fitrelerini THK'ya gönül rahatlığıyla vermek isteyen vatandaşlarımızın ilgisiyle karşılaştık. Bizleri çok onurlandırdılar. Vatandaşımızın verdiği güveni hiçbir zaman karşılıksız bırakmayacağız. THK olarak her zaman halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 

OKULLAR VE MAHALLELER DE VAR

Aktaş öte yandan sadece Burda AVM'den 21 bin 713 lira toplandığını söyleyerek, "Önümüzdeki günlerde mahalle ve okullara dağıttığımız fitre zarfları da gelecek. Oralardan gelen zarflarla birlikte fitreler artacaktır" dedi. 

FİTRELERLE NELER YAPILACAK

Aktaş, toplanan fitrelerin orman yangınlarına müdahaleden ambulans uçakların havalanmasına, havacılık eğitimlerinde öğrencilere verilecek eğitimlere kadar çok sayıda alanda kullanılacağını söyledi.

Aktaş şöyle devam etti; "Toplanan fitreler orman yangınlarının söndürülmesinde kullanılacak olan uçaklarımıza kullanılacak. Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgesinde çıkan yangınlarımızı var gücümüzle söndürüyoruz. Temennimiz böyle bir olayın olmaması. Ama yangın çıkarsa müdahale edeceğiz. Uçak hava ambulanslarımız hastalarımızın ihtiyaç duyduğu, organ nakli bekleyen vatandaşlarımıza organların iletilmesinde vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Yaz döneminde binlerce öğrencimize ücretsiz sportif havacılık eğitimleri verilecek. Her yıl 35-40 öğrencimizin eğitimlerini almasını sağlıyoruz. Model uçak kurslarımız okullar açıldığında başlayacak."

 

Bu haber 560 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter