06 Haziran 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Otopark müjdesine bir adım kaldı
Lüleburgaz Belediyesi Tesisler Müdürlüğü'nün, şehit yakınları ve gazilerin ücretsiz, engelli vatandaşların da indirimli otopark hizmetinden yararlanması için meclis gündemine taşıdığı önerisi Lüleburgaz Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda görüşüldü. Toplantıda öneri ilgili komisyona havale edildi. İndirimli ve ücretsiz otopark hizmeti için 14 Haziran tarihinde karar alınması bekleniyor.
Lüleburgaz # 12 Haziran 2019 Çarşamba 07:55

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz'da faaliyet gösteren Kongre Meydanı Kapalı Katlı Otoparkı'nda şehit yakınları ve gazilere ücretsiz, engelli vatandaşların da indirimli otopark hizmetinden yararlanması için harekete geçildi. Tesisler Müdürü Samet Servet'in önerisiyle meclis gündemine gelen indirimli ve ücretsiz otopark hizmeti eğer meclisten geçerse vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlanmış olacak. 

MECLİS ÜYELERİ OLUMLU BAKIYOR

Pazartesi günü gerçekleşen meclis toplantısına getirilen öneri, Plan ve Bütçe komisyonuna havale edilirken meclis üyelerinin öneriye sıcak baktığı öğrenildi. Meclis üyeleri şehit yakınları ve gazilere ücretsiz, engellilere indirimli otopark hizmetinin sosyal devlet anlayışının gereği olduğunu belirtti. 

14 HAZİRAN'DA BELLİ OLACAK

Otopark müjdesinin Lüleburgaz Belediyesi'nin bir sonraki meclis toplantısının gerçekleştirileceği 14 Haziran'da komisyondan çıkmasının beklendiği öğrenildi. Meclis üyelerinin ilgili öneriyi komisyonda hızlı bir şekilde karara alması bekleniyor. 

AYDIN'DAN SÜRE ÖNERİSİ

Öte yandan Lüleburgaz Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Talat Aydın, meclis toplantısında söz alarak indirimli ve ücretsiz otopark hizmetinin süreli olması gerektiğini söyledi. Aydın, olası bir suiistimalin önüne geçilmesi için indirimli ve ücretsiz  otoparkın belli bir saate kadar kullanılması gerektiğini önerdi.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli de, "Bu öneri şu an değil komisyonlarda görüşülecek. Burada sadece komisyona sevki yapıldı. Uygulamanın kabul edilip edilmeyeceği ve nasıl uygulanacağı komisyonda alınacak karar doğrultusunda olacak" dedi. 

MECLİSİN TAKDİRİ

Öte yandan konuyla ilgili daha önce Görünüm Gazetesi'ne konuşan Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, "Şehit yakını ve gazilere ücretsiz, engelli vatandaşlarımıza da indirimli hizmet talebimiz ve düşüncemiz var. Meclisin onayından geçtiği takdirde bu uygulamayı seve seve hayata geçireceğiz. Bu meclisin takdiridir. Meclis takdir ederse tabi ki uygulanacak" demişti. 

 

Bu haber 1550 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter