06 Haziran 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Meclis çağ atladı!
İlk canlı yayın…
Lüleburgaz # 12 Haziran 2019 Çarşamba 07:56

Lüleburgaz Belediyesi'nin Haziran ayı meclis toplantısı bir ilke sahne oldu. Meclis toplantısı ilk kez Youtube üzerinden canlı yayınlandı. Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli; "Belediye olarak dürüst, şeffaf bir şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz" dedi. 

Tansu Edip GÖKBUDAK 

Gazetemizde sık sık gündeme getirdiğimiz, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli'nin  de 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde imzaladığı "Uluslararası Şeffaflık Taahhütnamesi"nde yer alan "Belediye meclis toplantılarının canlı yayınlanması" ilkesi hayata geçirildi.

Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda oy birliğiyle alınan karar sonrasında altyapı çalışmalarına başlayan Lüleburgaz Belediyesi ekipleri, meclis toplantılarını sosyal medya hesabından canlı olarak yayınladı. 

İLK CANLI YAYINI 254 KİŞİ İZLEDİ

Hazırlıklar tamamlandıktan sonra vatandaşlara sosyal medya hesaplarından toplantının canlı yayınlanacağını duyuran belediyenin, Youtube hesabı 254 Lüleburgazlı tarafından takip edildi.

Vatandaşlar mecliste kendileri hakkında alınan kararları dijital platformdan anlık olarak izleyerek büyük bir kolaylığa erişmiş oldu. 

"İLETİŞİM ÇAĞINDAYIZ"

Konuyla ilgili Görünüm Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Gerenli, meclis toplantılarının halihazırda halka açık olduğunu, ancak yasal mevzuatlar gereği vatandaşın meclis toplantılarında sadece dinleyici olarak yer aldığını söyledi. Gerenli, dijital bir çağda olduğumuzu söyleyerek, "Artık iletişim çağındayız. Dünya gittikçe küçülüyor. İnsanların buraya gelmesine gerek yok. Vatandaşlar bulundukları yerden meclis toplantılarını canlı olarak dinleyebilir. Bu özgürlüğü vatandaşlarımıza sunmuş olduk. Şeffaflık çok önemli. Başından beri söylüyorum. Belediyecilik anlayışı olarak dürüst, şeffaf bir belediye olarak hizmet vermeye devam edeceğiz" diye konuştu. 

Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin bundan sonraki toplantıları Youtube’da Lüleburgaz Belediyesi kanalından canlı izlenebilecek.

 

Bu haber 1513 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter