30 Mayıs 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Emekli Sen’de yeniden Eren
Lüleburgaz # 12 Haziran 2019 Çarşamba 07:58

Metin KARAKUŞ

Babaeski’de, DİSK Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) Babaeski Şubesi’nin, 1’inci Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Emekliler Sendikası Babaeski Şubesi Kurucular Kurulu tarafından Şube Organlarını seçmek amacıyla Tüzük gereği gerçekleşen 1. Olağan Genel Kurul’da mevcut Şube Başkanı Ercan Eren, tek liste ile girdiği seçimde yeniden Başkan seçildi.

Emekliler Sendikası Babaeski Şubesi’nde gerçekleşen Genel Kurulda; Yoklama ve açılışın ardından; Divan Başkanlığına DİSK MYK Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Haşim Korkmaz, Kâtip Üyeliklere ise DİSK Emekli-Sen Edirne Şube Başkanı Sait Dayıoğlu ve DİSK Emekli-Sen Lüleburgaz Şube Başkanı Kemal Andoğlu seçildiler. 

Genel Kurulda konuşan Emekliler Sendikası Babaeski Şube Başkanı Ercan Eren

Eren; “Örgütlülerin örgütü olan Emekli-Sen ülke çapında sayıları 12 milyon olarak ifade edilen bir kitleyi örgütlenmeyi önüne hedef olarak koymaktadır. Bunu yaparken kendisini buraya ait hisseden herkesi sendikamız çatısı altında birleşmeye davet ediyoruz. Birleşe birleşe kazanacağımıza inanıyoruz. Aramıza katılan her yeni üyemizle daha çok güçleniyoruz. Bu amaca ulaşmada bize destek veren bütün üyelerimize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. Genel Kurulumuzun; bir demokrasi şöleni içerisinde geçmesini, şubemize ve sendikamıza dinamizm kazandırmasını diliyorum. Yaşasın Emekli-Sen, Yaşasın DİSK” ifadelerine yer verdi.

Eren’in konuşmasının ardından çalışma ve faaliyet raporu Şube Sekreteri Gürsel Çıldır tarafından, Tahmini Bütçe ise Şube Mali Sekreteri Mehtap Çakır tarafından okundu.

Okunan raporların Üyeler tarafından oylanmasının ardından ise 163 kişinin kayıtlı olduğu Hazirun listesinden 85 kişinin oy kullandığı Şube Yürütme Yönetim Kurulu Seçimlerinde, Ercan Eren,( Başkan), Gürsel Çıldır, Mehtap Çakır, İsmet Fıçıcılar, Ömer Öztek, Çetin Balmumcu ve Reyhan Güngör, Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine seçildiler.

Şube Denetleme Kurulu Asil Üyelerine de; Sami Meriç, İsmet İlteralp ve Coşkun Boztunç seçildiler.

Şube Disiplin Kurulu Asil Üyeliklerine; Salih Çatıkkaş, Hayri Tübeler ve Coşkun Ergün seçildiler.

Genel Merkez Delegeliklerine; Ercan Eren ve Mehtap Çakır seçildiler.

 

 

 

 

 

Bu haber 1303 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter