23 Şubat 2020 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Gergin maçı Kentspor kazandı!
Yumrukların havada uçuştuğu maçı, Kentspor 1-0 kazandı.
Spor # 18 Haziran 2019 Salı 07:59

Uğurcan KARAOĞLU

Lüleburgaz’da devam eden U-13 futbol liginde Kentspor ile Lüleburgazspor karşı karşıya geldi.

Yumrukların havada uçuştuğu maçı, Kentspor 1-0 kazandı.

Müsabaka, Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde(LYFA) 15 Haziran Cumartesi günü saat 17.15’te oynandı. Kavgaların yaşandığı maçın hakemliğini ise Semih Tuna yaptı.

Maçın ilk yarısında uzun süre ataklar kovalayan iki takım da yakaladığı pozisyonları değerlendiremedi.

Maçta dakikalar 21’i gösterdiğinde Kentspor’un 7 numaralı oyuncusu Yiğit İşler kaleci ile karşı karşıya kalarak topu ağlara göndermeyi başardı ve skor 1-0 oldu.

Lüleburgazspor oyuncuları maçta devamlı ataklar yakalasalar da bir türlü pozisyonları değerlendiremediler.

İKİNCİ YARI ORTAM GERİLDİ

Müsabakanın ikinci yarısında iki takım da gol bulabilmek için yoğun mücadele gösterdiler ancak iki takımdan da gol sesi çıkmadı.

İkinci yarının ortalarında faul sebebiyle iki takım oyuncuları arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışmayı hakem Semih Tuna ve Kentspor’un antrenörü yatıştırdı.

Maçın son dakikalarına gelindiğinde Lüleburgazspor oyuncusunun Kentspor oyuncusuna yaptığı faulün ardından Kentspor’un 5 numaralı oyuncusu ve kaptanı Emirhan Soylu Lüleburgazspor oyuncusuna yumruk attı.

Karşılıklı yumrukların ardından iki takım oyuncuları birbirine girdi.

KIRMIZI KARTLAR

Hakem Semih Tunca ve antrenörlerin zar zor yatıştırdığı kavgada Kentspor’un 5 numaralı oyuncusu ve kaptanı Emirhan Soylu ile Lüleburgazspor’un 4 numaralı oyuncusu Ali Boran Elverişli kırmızı kart görerek oyundan ihraç edildiler.

Maçta kalan 30 saniyenin de oynanması beklenirken, kırmızı kartların gösterildiği sırada Kentspor oyuncusu Lüleburgazspor oyuncusunu saha içinde iddiaya göre küfürleşmeden dolayı kovalamaya başladı.

Tekrar kısa süreli gerginliğin yaşandığı maçı, Hakem Semih Tuna kavganın daha fazla uzamaması için bitirme kararı aldı

Müsabaka Kentspor’un 1-0 üstünlüğü ile son buldu.

Kentspor oyuncu kadrosu; Alim Arslan Kaya, Kenan Bilgiç, Can Gün, Deniz Zeren, Emirhan Soylu, Buğra Sakarya, Yiğit İşler, Batuhan Tunç, Tınay Çalışkan, Samet Ekinci, Emin Ümmüşoğlu, Enes Türköz, Emre Üzer, Muratcan Gebeş ve Yılmaz Efe Oğuz. Antrenör; Aydemir Öztürk.

Lüleburgazspor oyuncu kadrosu; Abdülkadir Can Tokkan, Mustafa Karaalan, Osman Baran Yanar, Ali Boran Elverişli, Ege Duygun, Tunahan İba, Berat Ömer Zeybek, Ahmet Yasin Yener, Şafak Yavuz Arslan, Ege Hare, Mahmut Karaalan, Efe Dal, Ali Kurhan, Barış Güven, Ali Kuşçu, Yağız Kamacı ve Mustafa Can Mert. Antrenör; Yüksel Güdücüoğlu.

Bu haber 783 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter