20 Ekim 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/15 SATIŞ
Resmi İlanlar # 24 Haziran 2019 Pazartesi 07:16

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Gündoğu Mahallesi, Eskisakızköyyolu Mevkii, 603 Ada, 19 Parsel noda tapuya kayıtlı, 358,00-m2 alanlı, tapuda arsa vasfındaki taşınmazın tamamı satılaücaktır. Hali hazırda parsel, ara parsel olup; Lüleburgaz İlçesi,Gündoğu Mahallesi sınırlarındadır. Konumu itibariyle muhit olarak iyi bir muhit değildir Şehir merkezinden uzak mesafededir. Şehir merkezine ulaşım yürüyerek veya toplu taşıma ile sağlanmaktadır. Taşınmazın çevresinde genellikle gecekondu yapılaşmaları yer almaktadır. Düz bir topografik yapıya ve düz bir geometriye sahiptir. Taşınmaz üzerinde herhangi biri ön tarafta diğeri arka tarafa iki adet yapı bulunmaktadır. Ön tarafta 80 m2 den oluşan zemin kaplamaları ıslak hacimlerde seramik odalarda marley olan duvarları sıvalı ve boyalı çatısı kiremitle kaplı bir adet konut yer almaktadır. Arka kısımda ise 56 m2 den oluşan zemin kaplamaları ıslak hacimlerde seramik odalarda marley olan duvarları sıvalı ve boyalı çatısı kiremitle kaplı bir adet konut yer almaktadır.

İmar Durumu             : Lüleburgaz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nden alınan bilgiye göre ayrık nizam, 4 kat, % 40 taban alanlı, Konut Alanı İmar Plan Fonksiyonuna sahiptir. Taşınmaz her türlü altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Kıymeti                        : 135.720,00 TL, KDV Oranı         : %18, Yüzölçümü    : 358 m2

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü              : 26/07/2019 günü 11:15 - 11:20 arası, 2. Satış Günü       : 20/08/2019 günü 11:15 - 11:20 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/06/2019

 

 

 

 

Bu haber 478 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter