21 Kasım 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ 2018/12845 ESAS
Resmi İlanlar # 24 Haziran 2019 Pazartesi 07:17

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Satışa konu 225 Ada, 8 Parsel işyeri nitelikli 60/400 arsa paylı , 254 m2 yüzölçümlü, zemin kat, 2 nolu bağımsız bölüm nolu taşınmaz Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi,Yılmaz mahallesi Şehit Üsteğmen Salih Seyhan sokak No:6 /A adresinde bulunur.Ana gayrımenkul ara parsel olup Yılmaz mahallesi sınırlarında yer alır.Ticaretin geliştiği Edirne caddesine yaklaşık 25 m gibi çok yakın bir konumdadır.Arazi düz bir tapografyaya ve kırıklı bir geometriye sahiptir.Bitişik nizam imar durumundan dolayı otopark sorunu olan bir bölgedir.Binaların şıkışık olması kıymetini olumsuz etkilemektedir.Sokollu Mehmet paşa Külliyesinin hemen arka kısmında yer alır.Taşınmaz üzerinde yapımına 1992 yılında başlanılan27 yaşında bir adet bodrum ,bir adet zemin ve 4 adet normal kattan oluşan betonarme yapı bulunmaktadır.Dış cephesi mantolamalı ve boyalı olup çatısı Marsilya tipi kirekitle kaplıdır.Alanı 86 m2 'dir.İşyerinin dış kapısı demir doğramadandır.. Dış cephesi seramik kaplamadır. Bakımları iyi durumda değildir.Taşınmaz her türlü altyapı imkanlarından faydalanmaktadır.

Adresi:Yılmaz mahallesi ,Şehit Üsteğmen Salih Seyhan sokak ,zemin kat , No:6 /A Kırklareli/ Lüleburgaz

Yüzölçümü : 254 m2     --Arsa Payı            : 60/400   ---Kıymeti  : 131.185,00 TL

İmar Durumu             :Lüleburgaz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan bilgiye göre 1987 tasdikli revizyon imar planında bitişik nizam ,5 katlı ticaret bölgesi İmar plan fonksiyonuna sahiptir.

KDV Oranı                 : 20/03/2019 tarih ve 843 sayılı Cumhurbaşkanı kararı uyarınca KDVindirimine binaen KDV oranı%8 olarak belirlenmiştir. Ancak taşınmazın teslim tarihinde yürürlükteki resmi KDV oranı yüzde kaç ise o oran üzerinden KDV tahsil edilecektir.

Kaydındaki Şerhler    : Yönetim planı 03/03/1992

1. Satış Günü              : 26/07/2019 günü 11:55 - 12:00 arası

2. Satış Günü              : 26/08/2019 günü 11:55 - 12:00 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12845 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/06/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 590 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter