28 Eylül 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgazspor-Gerenli buluşması!
Spor # 28 Haziran 2019 Cuma 07:37

Uğurcan KARAOĞLU

Bölgesel Amatör Lig’e yükselen Lüleburgazspor’un bu ligde mücadele edip etmeyeceği konuşulurken, dün Lüleburgaz Belediyesi’nde dikkat çeken bir buluşma gerçekleşti.

Lüleburgazspor Kulüp Başkanı Şenol Turan, dün saat 12.00’da Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ile makamında görüşerek yardım talebinde bulundu.

Gerenli, Lüleburgaz’ın marka değeri olan Lüleburgazspor’a mevzuata uygun bir şekilde gerekli yardımı yapacağını söyledi.

TURAN: “1 MİLYON LİRA GİBİ BİR PARA LAZIM”

Görünüm Gazetesi’nin de takip ettiği görüşmede, Kulüp Başkanı Turan; “Çok büyük eksikliklerimiz var, bu zorlu lig mücadelesinde Lüleburgaz’ı temsil edebilmemiz için ciddi anlamda desteğe ihtiyacımız var” dedi.

Gerenli ise; “Lüleburgaz halkı el birliği ile bu işten kalkar. Lüleburgazspor’un BAL’da olması tabi ki bizim için de avantaj. Elimizden geldiğince ve mevzuatın, kanunların izin verdiği ölçüde tabi ki yardımcı oluruz.” dedi.

Turan devamında şöyle konuştu; “Geçen dönem İstasyonspor BAL’a çıkmıştı ama destek göremediği için ciddi farklar yedi ve sonuncu çıktı. Biz de Lüleburgazsporumuzun bu şekilde olmaması ve en azından orta sıralarda kalabilmesi için yaptığımız hesaplara göre 1 milyon lira paraya ihtiyaç var”.

“40 YA DA 50 BİN LİRA”

Gerenli; “Geçen yıl liglere yeni başlayan takımlara 20 bin lira gibi yardım yapmıştık. Lüleburgazspor’a BAL’da olduğu için malzeme parası yardımını daha fazla yapabiliriz ama bu da 40-50 bin lirayı geçmez. Çünkü mevzuatları çok inceledim bu kadar büyük miktarda yardımı karşılayamayız. Bunun haricinde başka gelir kaynağı yaratmanız lazım, sanayici, esnaf ve yönetim olarak karşılamak gerekiyor” dedi.

Gerenli ayrıca Belediye Başkanı olarak değil ‘vatandaş Murat Gerenli’ olarak elinden gelen yardımı yapacağını söyledi.

LÜLEBURGAZSPOR İÇİN SANATÇI ÇÖZÜMÜ

Kulüp Başkanı Şenol Turan, BAL öncesinde maddi ihtiyacı karşılamak amacıyla ünlü bir şarkıcı Lüleburgaz’a getirme fikrini belirtti.

Turan, bilet satışı ile gerekli olan maddi ihtiyacı toplayabileceklerini söyledi.

Gerenli nu konuda; “Ünlü bir şarkıcı için söz veremem ama Kültür Müdürümüz ile görüşüp bütçeleri müsaitse onu da getiririz ve gerekli çalışmaları başlatırız.” dedi.

GERENLİ; “OTEL SAHİPLERİ İLE GÖRÜŞÜRÜM”

Lüleburgazspor futbolcuları için sporcu evi talebinde de bulunan Şenol Turan, Gerenli’den ilerleyen zamanlarda sporcuların da kalabileceği Konuk Evi Projesi olduğu bilgisini aldı.

Öte yandan Gerenli, sporcular için gerekirse otel sahipleri ile görüşüp en azından 1 oda isteyebileceklerini söyledi.

LYFA LÜLEBURGAZSPOR’A ÜCRETSİZ OLACAK!

Gerenli görüşmenin sonunda Lüleburgazspor’un LYFA’da gerçekleştirdiği antrenmanlardan Lüleburgazspor’dan saha kiralama ücreti alınmaması gibi bir düşüncesi olduğunu bunu hayata geçireceklerini söyledi.

 

Bu haber 1879 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter