20 Ekim 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/16 SATIŞ
Resmi İlanlar # 03 Temmuz 2019 Çarşamba 07:12

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Sakızköy Köyü, Köyiçi Mevkii, , 163 Parsel noda tatapuya kayıtlı, 1.140 m2 alanlı, Kerpiç Ev ve arsası vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda parsel; Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Sakızköy köyü sınırları içerisinde konumludur. Konum itibariyle köyler arası ulaşımı sağlayan yola çok yakın konumda olup, nispeten iyi bir bölgededir. Köy merkezinden yaklaşık 500,00 m (kuşuçuşu) mesafededir. Ulaşım; toplu taşıma araçları, özel arazlar ve köy merkezinden yaya intikal ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde; 1 ila 2 katlı olarak inşa edilmiş, mesken amaçlı kullanılan müstakil yapılar ve tarımsal amaçlı kullanılan araziler bulunmaktadır. Bölgede teknik altyapısı kısmen tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Dava konusu taşınmaz ile ilgili herhangi bir kısıtlayıcı (sit alanı, heyelan, deprem hasarı) durum bulunmamaktadır. Parsel düz arazi topoğrafyasına sahiptir. Parsel sınırları doğal belirginliğindedir. Parsel kuzey yönden köy içi yoluna 34,60 m cephelidir. Arazi üzerinde halihazırda atıl durumda olan tek katlı müstakil ev bulunmaktadır.Yapının mimari proje ve ruhsatları bulunmamaktadır. Yapı halihazırda yaklaşık 40,00m² alanlıdır. Taşınmaz halihazırda atıl durumdadır. Taşınmazda enine ve boyuna çatlaklar mevcuttur. İç ve dış mekanlarında ciddi derecede tahribat bulunmaktadır. Yapının ekonomik değeri bulunmadığı kıymet takdirinde bulunulmamıştır.

İmar Durumu             : Kırklareli İl Özel İdaresi?nden alınan bilgiye göre ayrık nizam, 3 kat, Konut Alanı İmar Plan Fonksiyonuna sahiptir. Taşınmaz her türlü altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Kıymeti                        : 136.800,00 TL, KDV Oranı         : %18, Yüzölçümü    : 1.140 m2

Kaydındaki Şerhler    : 16/08/2006 tarih ve 6399 Yev. İle Özel Güvenlikşerhi bulunmakta olup bu şerh ile birlikte satılacaktır.

1. Satış Günü              : 05/08/2019 günü 11:30 - 11:35 arası, 2. Satış Günü       : 02/09/2019 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2019

 

 

 

Bu haber 486 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter