20 Ekim 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Resmi İlanlar # 05 Temmuz 2019 Cuma 07:12

 

T.C.

LÜLEBURGAZ

2. İCRA DAİRESİ

2010/193 ESAS

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Gündoğu Mahallesi, 453 Ada, 309 Parsel noda tapuya kayıtlı, 292,88-m2 alanlı, tapuda tarla vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Her ne kadar taşınmaz tarla niteliğinde olsada, Hali hazırda tasdikli imar planı içinde, arsa vasıflı taşınmazdır. Parsel maliki tarafından cins tashihi yapılmadığından tapu kayıtlarında tarla olarak işlidir. Parselin üzerinde herhangi bir yapı yoktur. Geometrik şekli üçgeni andırmaktadır. Hafif eğimli bir topoğgrafik yapıya sahiptir. Kentin kuzuydoğu tarafında yer almaktadır. Kent merkezine yaklaşık 3000m uzaklıktadır. Parselin doğu tarafındaki, yalnız sokağın diğer cephesindeki parseller konut dışı, ticaret bölgesinde kalmaktadır. Kıymet taktirine konu parsel konut bölgesinde yer almaktadır. Yakın çevresinde camii ve çeşitli imalathaneler, depolar yer almaktadır. Albenisi olan bir bölgede olmasına rağmen parselin geometrik şekli , alanı cazibesini olumsuz yönde etkilemektedir. Taşınmazın bulunduğu bölge ulaşım ve alışveriş kolaylıkları, taşınmazın yakın çevresinde görülen ticari yöndeki gelişmeler taşınmazın değerine etki eden hususlardır.

İmar Durumu             : Lüleburgaz Belediyesi İmar ve Şehircilik müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, söz konusu taşınmaz tasdikli imar planı içinde, ayrık nizam, 4 kat, % 25 yapılaşma hakkına sahip, konut alanında kaldığı belirlenmiştir.

Kıymeti                        : 87.864,00 TL, KDV Oranı           : %18, Yüzölçümü    : 292,88 m2

Kaydındaki Şerhler    : 3194 Sayılı imar kanununun 18.maddesi uygalanmaktadır.

1. Satış Günü              : 20/08/2019 günü 11:30 - 11:35 arası,2. Satış Günü        : 16/09/2019 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/193 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/06/2019

 

 

 

Ramazan TURA

İcra Müdürü

56263

 

 

Bu haber 529 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter