21 Kasım 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kırklarelispor Lüleburgaz’da yetenek aradı
Kırklarelispor A takımı oyuncu seçmeleri Lüleburgaz 8 Kasım Stadı’nda yapıldı. Antrenör Bilgin Erdem; “Bu seçmelerde kaç kişi seçeceğimizin sayısı belli değil. Çünkü biz ligin donanımına sahip oyuncu belirlemeye çalışıyoruz” dedi. Seçmelere Trakya’dan ve İstanbul, Gaziantep ve Konya’dan futbolcular katıldı.
Spor # 05 Temmuz 2019 Cuma 07:12

Uğurcan KARAOĞLU

Kırklarelispor yönetimi, Lüleburgaz’da A takımı için futbolcu seçmeleri düzenledi.

Seçmelere çevre il ve ilçeler başta olmak üzere Türkiye’nin farklı bölgelerinden yaklaşık 85 futbolcu katıldı.

3 Temmuz Çarşamba günü saat 17.00’da Lüleburgaz 8 Kasım Stadı’nda gerçekleştirilen seçmelere, İstanbul, Gaziantep ve Konya’dan da futbolcular gelerek şanslarını denediler.

“KAÇ KİŞİ SEÇECEĞİMİZ BELLİ DEĞİL”

Kırklarelispor Teknik Direktörü Bilgin Erdem, gazetemize yaptığı açıklamada; “Seçmeler için Lüleburgaz 8 Kasım Stadı’nı seçmemizin sebebi, ulaşım olarak Lüleburgaz’ın Trakya Bölgesinin tam ortasında bulunması ve her yere yakın olması. Geçen yıl da BAL’daki takımlara destek amaçlı Kavaklıspor olarak seçmeler yaptık. Geçen yıl üst liglere bir çok oyuncu kazandırdık ve iyi yerlere geldiler. Amacımız seçmelerde liglere amatör bazlı oyuncu kazandırıp üst liglerde oynatabilmek ve Türk futboluna iyi oyuncular kazandırmak. Zaten bölgemiz takımlarını düşünerek geldik. Onlar için de iyi bir şans olacak. Bu seçmelerde kaç kişi seçeceğimizin sayısı belli değil, belki kimseyi seçmeyeceğiz izledikten sonra. Çünkü biz ligin donanımına sahip oyuncu belirlemeye çalışıyoruz. Eğer öyle bir futbolcu bulursak alırız. Bu yüzden tam sayı vermek zor, ya 1 ya 5 kişi olur ya da hiç olmaz.” dedi.

SEÇMELER İÇİN ANTEP’TEN GELDİ

Kırklarelispor seçmelerine Gaziantep’ten gelen Ali Cem Kaşısarı ise gazetemize değerlendirmelerde bulundu.

Kaşısarı; “Umudum her zaman var, zaten onun için buradayız. Ben düğün salonlarına bile krampon ile giden çocuklardan biriydim. İlk defa seçmelere katıldım. Gaziantepspor alt yapısındaydım. Kulüp zor zamanlar geçirdiği için buraya şansımı denemeye geldim” dedi. 

Bu haber 1903 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter