25 Haziran 2022 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Ünlü aktör Kırklareli menüsünü tattı
Kırklareli Peyniri, Köftesi, Kıvırcık Kuzusu, Hardaliyesi ve Kırklareli Şarapları’ndan oluşan menünün tadımı aktör Mert Fırat’a yaptırıldı. Öte yandan Türkiye’nin ilk sürdürülebilir Müzik Festivali Festtogether’ın önümüzdeki yıl Kırklareli’de yapılması için talepte bulunuldu.
Kırklareli # 06 Temmuz 2019 Cumartesi 07:10

Haber Merkezi

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Kırklareli’nin Yerel Lezzetleri’nin tanıtımı ve pazarlanması amacıyla aktör Mert Fırat ile DasDas Sanat Merkezi mutfağında bir araya geldi.

Kırklareli Peyniri, Köftesi, Kıvırcık Kuzusu, Hardaliyesi ve Kırklareli Şarapları’ndan oluşan menünün tadımı aktör Mert Fırat’a yaptırılarak, ilki Eylül Ayı’nda İstanbul’da gerçekleştirilecek “Sıfır Atık” yaklaşımlı sürdürülebilir Müzik Festivali Festtogether’ın önümüzdeki yıl Kırklareli’de yapılması için talepte bulunuldu.

Hayata geçirdiği Kalkınma Odaklı Projelerle de adından söz ettiren aktör Mert Fırat ile sürdürülebilirlik ve Kırklareli üzerine sohbet edildi.

Istranca Ormanları ve İğneada Bölgesi’nin Yaz ve Eko Turizm potansiyelinin arttırılması ve tanıtımı konularında fikirler geliştirildi. İstanbul Ataşehir DasDas Sanat Merkezi bünyesinde bulunan DasDas Mutfak’ta gerçekleşen buluşmada Kırklareli’deki Bağcılık, Tarım, Süt Ürünleri Üretimi ve ilin Et Kalitesi konularında Mert Fırat ve ekibi bilgilendirildi.

KIRKLARELİ ŞARAPLARI DA TADILDI

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ve ilgili personelin katılımıyla gerçekleşen toplantıda Kırklareli’de üretilen farklı peynir çeşitleriyle hazırlanmış paketin yanı sıra Kırklareli’de üretim yapan üç şarap firmasının katılımıyla şarap tadımı da yapıldı.

Kırklareli Şarapları’nın hikâye ve kaliteleriyle yakından ilgilenen Mert Fırat Kırklareli Köftesi, Kırklareli Kıvırcık Kuzusu, Kırklareli Peyniri ve Hardaliye’den oluşan menüye hayran kaldı.

 “İLİMİZ LEZZETLERİNİ TÜRKİYE’NİN HER YANINDA TANITIYORUZ”

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık yaptığı açıklamada; “Kırklareli yerel lezzetlerinin tanıtımı için önemli bir buluşmayı gerçekleştirdik. DasDas Mutfak bünyesinde Kırklareli Lezzetleri temalı organizasyonlar düzenlemek, buraya ilimizin yerel ürünlerini vermek bizler için çok önemli. Ama asıl önemli olan Mert Fırat’ın gönlünü kazanabilmek ve geliştirdiğimiz fikirleri uzun süreli bir iş birliğine dönüştürebilmek. Bu sebeple Mert Fırat ve ekibini Kırklareli’ye davet ettik. İlimizin değerlerini daha iyi ve yerinde tanıtabilmek hedefindeyiz. Ayrıca Sıfır Atık hedefiyle hayata geçirdikleri “Festtogether Sürdürülebilir Müzik Festivali” içinde adayız. Önümüzdeki yıl bu organizasyonu Kırklareli’de, İğneada bölgemizde yapmak için kendilerine teklif götürdük. Bu bir tanışma toplantısı, ilimizin değerlerinin bir kısmının paylaşılabildiği bir etkinlik oldu. Tanıtım için gelen firmalarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Umuyorum Mert Fırat ve DasDas ile yapacağımız projeler zamanla çeşitlenecek ilimizin tanıtımına önemli katkılar sağlayacak” dedi.

Bu haber 4219 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter