06 Haziran 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Valilik karar aldı…
Kırklareli Valiliği, El Yapımı Patlayıcı (EYP) madde yapımında kullanılan tüplere karşı tedbir amacıyla il genelindeki hurdacılara 2 ay içinde kamera takma zorunluluğu getirdi
Kırklareli # 11 Temmuz 2019 Perşembe 07:12

Haber Merkezi

Kırklareli Valiliği’nce hurdacılara (tehlikesiz atık toplama-ayırma belgesi olan işyerleri) güvenlik kamerası takılması kararı alındı.

Kararda, El Yapımı Patlayıcı (EYP) madde yapımında kullanılan tüpler ile ilgili tedbirlerin alınması amacıyla hurdacılara güvenlik kamerası takma zorunluluğu getirildiği belirtilerek, işyeri sahipleri ya da mesul müdürlerinin 2 ay içerisinde güvenlik kamerası takmakla yükümlü oldukları belirtildi.

CEZASI VAR!

2 ay içinde kamera sistemi kurmayan hurdacılar idari para cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce yapılacak kontrollerde güvenlik kameralarının belirtilen sürede kurulmaması, fonksiyonel halde olmaması ya da Valilik Kararı hükümlerine aykırı davranılması halinde İl İdaresi Kanunu’nun 66. Maddesi ve Kabahatler Kanunu’nun 32. Maddesi’nin uygulanacağı, emre aykırı hareket eden kişiye 320 Türk Lirası idari para cezası verileceği kaydedildi.

Karar il merkezi ve ilçelerde faaliyet gösteren tehlikesiz atık toplama-ayırma belgesi olan işyerlerini (hurdacıları) kapsıyor.

Valilik daha önce de patlayıcı madde depolarına ilişkin güvenlik kamerası zorunluluğu getirmişti.

 

 

Bu haber 1246 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter