06 Haziran 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Metruk yapı varsa yıkalım”
Lüleburgaz # 11 Temmuz 2019 Perşembe 07:33

Uğurcan KARAOĞLU

Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in başkanlığında Lüleburgaz’da gerçekleştirilen Temmuz Ayı Halk ve Muhtarlar Toplantısı’nda konuşulan konulardan biri de köylerin içme suyu ve metruk binalardı.

Vali Osman Bilgin, planlı bir şehirleşme, planlı bir altyapı yapılması için metruk binaların yıkılmasının önemli olduğunu kaydederek; “Köylerde gerçekten metruk yapı varsa bunların yıkımını yapalım” dedi.

“KLOR KONUSUNDA TÜM KÖYLERİ DESTEKLİYORUZ”

Bilgin, içme suyu konusunda şunları söyledi; “Özellikle klor konusunda biz Özel İdare olarak tüm köyleri destekliyoruz. Zaten köy muhtarları bu klorlamayı sadece kendileri yapacaklar. Lüleburgaz’da klor üreten fabrika var o konuda şanslıyız. Başka iller o konuda şanssız. Mesela Bilecik geliyor Lüleburgaz’dan alıyor. Bizim yanımızda klor fabrikası var o konuda avantajlıyız” dedi.

“EN BÜYÜK KATLİAM SAĞLIKSIZ SU İÇMEKTİR”

Bilgin, çevre konusunda konuşmasına devam ederek; “İl Genel Meclis Üyelerimiz çıkıyorlar, ‘Çevre, çevre çevre’, ‘Çevre katliamı yapıyoruz’ Ya arkadaş, en büyük çevre katliamı, kalitesiz, sağlıksız su içmektir. Eğer kalitesiz, sağlıksız su içiyorsak, o zamanen büyük çevre katliamı yapıyoruz demektir. O nedenle, eğer benim kurumumdan bunu alamıyorsanız zamanında bize iletin. Klorla ilgili takip edin, yani bu işleri siz takip edeceksiniz. Dolayısıyla su konusundaki sıkıntılarımızı çözelim. Vatandaşlarımız sağlıklı huzurlu beslensin” diye konuştu.

“METRUK YAPILARI SÖYLEYİN YIKARIZ”

Bilgin, köylerdeki metruk binalar hakkında da; “Metruk yapılarla ilgili İl Özel İdaresi’nin çalışması var. Bu yapılarla ilgili köylerimizde gerçekten metruk yapı varsa bunların yıkımını yapalım. Bunlara dikkat edelim, çünkü imar barışı konusunda şehrimiz, köylerimiz bile normal köy değil. Şehirleşmiş burası. Dışarıdan çok talep var. İmar barışı konusunu çözelim. Yarın planlı bir şehirleşme, planlı bir altyapı yapılması için önemli bir konu” dedi.

 

DİNİ KULLANARAK ÜLKEMİZİ BÖLMEYE ÇALIŞTILAR”

Muhtarlarla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili görüşmeler de yapan Vali Bilgin; “Bunu bazılarınız kabul etmiyor ama bunu kabul etmeyenlere özellikle söyleyeyim. Türkiye’nin bulunduğu bölge dünyanın en pahalı toprakları. Türkiye şu anda bütün dünyadaki devletlerin gözünün olduğu bir ülke ve dolayısıyla bu ülkeyi hiçbir zaman rahat bırakmazlar. Rahat bırakmayacaklar da. Maalesef Türk insanının ve aziz milletimizin en hassas noktasından girerek dini kullanarak ülkemizi bölmeye çalıştılar. Biz bunlara iyi bir cevap verdik. Türkiye bu konumu devam ettiği sürece, tarih döndüğü sürece, insanlık var olduğu sürece her an iç ve dış düşmanlarla mücadele etmeye hazır olmalıdır. Eğer 15 Temmuz başarılı olsaydı sizlerin çoğunuz burada ne bu görevi yapabiliyor olacaktınız ne de Türkiye Cumhuriyeti devletinde tam bağımsız bir vatandaş hüviyetinde gezebilecektiniz” dedi.

 

Bu haber 947 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter