06 Haziran 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Özer-Nizamoğlu ailelerinin mutlu günü
Kırklareli # 11 Temmuz 2019 Perşembe 07:36

Metin KARAKUŞ

Görünüm Gazetesi Köşe Yazarı Emekli Öğretmen Ali Özer’in kızı, İstanbul Mercedes-Benz Türk A.Ş’de Bilgi İşlem Uzmanı olarak çalışan Gökçe Özer, bir süredir birlikte olduğu Almanya - Karlsruhe Teknik Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olan Makine Mühendisi Sarper Nizamoğlu ile hayatını birleştirdi. 

Babaeski Tansa Kır Lokantası Düğün Salonu’nda şıklı ve zarafetin yarıştığı düğün töreninde, Özer ve Nizamoğlu ailesi gelen davetlileri salonun girişinde karşıladılar.

Törene Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen davetlilerin yanı sıra Almanya, İtalya, Brezilya, Hollanda ve Letonya’dan gelen davetliler de genç çifti yalnız bırakmadı.

Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü düğün töreninde, dünya çapında birçok prestijli gece klubü ve etkinliklerde çalan DJ Yasin Ark ve Trakya’nın ünlü ince saz grubundan Keman Virtüözü Bahattin Armut ve saz arkadaşları da yer aldı.

Düğünün konseptini baştan sona kadar tamamen kendileri hazırlayan Gökçe ve Sarper Nizamoğlu çiftinin heyecanları görülmeye değerdi.

Evlatlarının mürüvvetini gören Emekli Öğretmen Ali Özer ve Emekli Öğretmen Birsen Özer çifti ile Bursa’nın tanınmış ailelerinden Makine Mühendisi Bülent Nizamoğlu ve Dr. Mine Nizamoğlu çifti kendilerini yalnız bırakmayan aile dostlarına teşekkür etmeyi de ihmal etmediler.

Almanya - Karlsruhe Teknik Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olan damat Makine Mühendisi Sarper Nizamoğlu, düğün töreni sonrasında yaptığı açıklamada; “Bence düğün törenimiz yerel bir Trakya düğünü olmaktan çıkıp, yurt dışından arkadaşlarımızın da katıldığı uluslar arası bir düğün oldu. Almanya, İtalya, Brezilya, Hollanda ve Letonyalı arkadaşlarımızda yurt dışından düğünümüze geldiler. Birçoğunun sadece Trakya düğününe değil, aynı zamanda Türkiye’ye ilk gelişiydi. Bu vesile ile onlara da Türk kültürümüzü, örf ve geleneklerimizi, müziğimizi, yemeklerimizi, misafirperverliğimizi ve sıcakkanlılığımızı gösterme imkanı bulduk. Hepsi çok eğlenip, güzel bir vakit geçirdiler ve çok memnun bir şekilde ayrıldılar. Eminiz ki oradaki yabancı arkadaşlarına da burada edindikleri güzel izlenimlerden bahsedeceklerdir. Ülkemizi birçok yabancıya en iyi şekilde tanıtmış ve reklamını yapmış olduk. Burada emeği geçen ailelerimize ve Trakya’nın güzel insanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Gökçe ve Sarper Nizamoğlu çifti, düğün töreninden sonra balayı için Endonezya’daki Bali Adalarına gideceklerini belirttiler.

Genç çifte ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Bu haber 4293 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter