23 Ocak 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
BAŞKAN ŞENOL’DAN LÜLEBURGAZ’A MÜJDELER!
Bir süredir maddi sorunlarla boğuşan ve bu doğrultuda Bölgesel Amatör Lig’e katılmama seçeneğini elinde bulunduran Lüleburgazspor’dan müjdeli haberler geldi. Lüleburgazspor Başkanı Şenol Turan müjdeleri Görünüm Gazetesi’ne anlattı. Destekleri için Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’ye teşekkür eden Şenol’un verdiği müjdeler ise şöyle; “BAL’a katılma kararı aldık”, “Çok ünlü bir sanatçının konser geliri Lüleburgazspor’a bağışlanacak” ve “Transfer çalışmaları kapsamında en az 10 futbolcuyu takımımıza kazandıracağız”
Lüleburgaz # 20 Temmuz 2019 Cumartesi 07:12

Tansu Edip GÖKBUDAK

Uzun bir süredir mali sorunlardan kurtulmaya çalışan Lüleburgazspor’da sorunların çözümü konusunda büyük adım atıldı. Geçtiğimiz haftalarda bu kapsamda Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ile görüşme gerçekleştiren Lüleburgazspor Başkanı Turan, müjdeli haberi Görünüm Gazetesi aracılığıyla verdi. Başkan Gerenli ile geçen görüşmenin verimli olduğunu söyleyen Turan, “Lüleburgazspor’a olan ilgisi ve yaklaşımından dolayı Gerenli’ye teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

KATILIM ŞARTLARI YERİNE GELDİ

BAL’a katılıp katılmama konusunda uzun bir süredir karar aşamasında olduklarını kaydeden Turan, Gerenli’nin verdiği destek sözünün ardından, başvuru için son gün olan Cuma günü katılma kararı aldıklarını söyledi. Turan Lüleburgazspor’un önümüzdeki sene BAL’da mücadele edeceğini belirtti.

ÇOK ÜNLÜ BİR SANATÇI GELECEK

Lüleburgazspor’a kaynak yaratma konusunda Lüleburgaz Belediyesi ile ortak konser düzenleyeceklerini kaydeden Turan, “Belediye ile birlikte ortak bir konser çalışmamız var. Yüzde 90 belirlendi. Lüleburgaz’da ses getirecek çok ünlü bir sanatçıyı kentimize getirmek için çalışıyoruz. Tarih ve yer konusu önümüzdeki günlerde belli olacak. Önümüzdeki ayın ilk haftasında konser planlanıyor” dedi.

BORÇLAR ESKİ YÖNETİCİLERİ BAĞLIYOR

Lüleburgazspor’a otopark tahsis edilmesiyle ilgili olarak belediyeye gerekli başvuruları yaptıklarını belirten Turan,takımın borçlarının çoğunun eski dönemlerden kalma olduğunu söyledi. Turan, “İki milyon TL’ye yakın borcumuz var ama ödenmeyecek bir rakam değil. Bu sorun velev ki şampiyon olursa sorun olacak. Borçlarla da ilgili geçmiş yöneticilerin sorumluluğu var. Bu borç eski yöneticileri bağlıyor ama bunlar ödenmediğinde Lüleburgazspor’un sırtında duruyor. Bununla ilgili geniş açıklama yapacağız” ifadelerini kullandı.

EN AZ 10 TRANSFER GELİYOR

Yeşil Kırmızılılar’ın transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Turan, “Belirsizlik varken çalışma yapamadık. Bugün itibariyle katılım şartlarını yerine getirdik. Bir aydır iç transferle ilgili görüşmeler yaptık. Futbolcularımızın çoğuyla yola devam edeceğiz. Dış transfer çalışmaları başlayacak. En az 10 futbolcu almayı düşünüyoruz ligde kalıcı olmak için” dedi.

Bu haber 2286 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter