23 Ocak 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Çelik’ten Karıştıranspor’a veda!
Karıştıranspor’da 3 yıl antrenörlük yapan Arif Aydın Çelik, Karıştıranspor’a veda etti. Görünüm Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Çelik; “Misyonumu doldurduğumu düşünüyorum” dedi.
Lüleburgaz # 22 Temmuz 2019 Pazartesi 07:11

Uğurcan KARAOĞLU

Karıştıranspor’da 3 yıldır antrenörlük görevini başarıyla sürdüren Çelik, kulübünden ayrıldığını açıkladı.

Çelik, yaptığı açıklamada, bir ilki başararak beldede 5 takımlı kadro kurduğunu, yağmur, kar, hastalık, soğuk ve sıcak demeden her maça çıktığını söyleyerek, “Yeni seçilen Belediye Başkanı Ertuğrul Çamlıca’nın takıma gerekli ilgiyi göstereceğini düşünüyorum. Misyonumu doldurduğumu düşünüyorum” dedi. 

“HEDEFLEDİĞİMİZ YERLERDE OLDUK”

Çelik, “Üç sene önce alt yapıyı canlandırmak ve A takıma oyuncu kazandırmak için, şahsıma yapılan teklifle mutlu oldum ve kabul ederek hocalık yapmaya başladım. Geçen zamanda hislerimin ne kadar doğru olduğunu gördüm. Daha ikinci senemde A takıma U-17 takımının çoğunu dahil ettim ve yaş grubu 2000-2001’liydi. Genel toplamda Karıştıranlı 15 futbolcu ile liglere girdim. 2 sene boyunca hedeflediğimiz yerlerde ligleri bitirdik. Belki ilk defa beldeden 5 takımlı kadro kurdum ve liglere katıldım. Her sene 120’nin üzerinde idmana, 90’nın üzerinde maça çıktım. Her çıktığım maça soğuk, sıcak, yağmur, kar ve hastalık bahanelerine sığınmadan çıktım. Tabi ki bunları yaparken arkamda Mustafa Çolak ve Muhittin Bilgiç vardı. Mustafa Çolak takımın başkanı ama kırtasiyeye, malzemeye, yemek işine ve bütün maçlarda şoförlük yaparak takımı götürdü. Onun hakkını kimse ödeyemez. Muhittin Bilgiç ise çalışmasına, bizimle birlikte hafta sonları olmasına rağmen, bana maddi ve manevi çok yardım etmiştir” dedi.

“HEPİMİZİN BİR LİDERİ VARDI”

Çelik, devamında şöyle konuştu; “Tabi ki hepimizin bir lideri vardı. Halkına, özellikle gençleri spor yapmaya teşvik etmek için beklide amatör düzeyde en mükemmel tesisi yapan Lütfü Kahraman, o tesislerde spor yapmaları için yaz kursları açarak en az 300-350 gence hizmet vermeyi başarmış ender başkanlardan biridir. Onu tanımak ve onunla çalışmak beni hep onurlandırmıştır. Geçen 3 senede Lütfü Kahraman’a, Mustafa Çolak’a, Muhittin Bilgiç’e, benimle olan futbolcularıma, çalışmam için onay veren o günkü Teknik Sorumlu Murat Ertan’a, sahada çalışan personele, bizi gece sahaya kadar götüren İlyas şoföre sonsuz minnet ve duygularımı sunarım. Yeni Belediye Başkanı Ertuğrul Çamlıca’nın da Kırklareli’nin markası olan Karıştıranspor’a gerekli ilgiyi göstereceğini tahmin ediyor ve başkanlığının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu haber 1467 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter