29 Ocak 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Emniyet bayram mesaisinde
Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramı'nda vatandaşın huzuru ve güvenliği için tüm ekipleriyle görev başında olacak. Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre kent genelinde 35 trafik polisi, 15 gece bekçisi, 150 karakol ve asayiş polisi görev alacak.
Kırklareli # 10 Ağustos 2019 Cumartesi 07:32

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü Kurban Bayramı'nda tam kadro mesaide olacak. Yaşanabilecek olası aksaklıkların önüne geçmek isteyen emniyet birimleri, bayramda alarma geçerek, önemli noktalarda görev yapacak. 

200 KİŞİ GÖREV ALACAK

Emniyet birimlerinden edinilen bilgiye göre Lüleburgaz kent merkezinde 150 asayiş-karakol polisi, 35 trafik polisi ve 15 gece bekçisi olmak üzere toplam 200 güvenlik personeli görev alacak. 

"KEMERİN SES GETİRSİN"

Emniyet yetkilileri bayram boyunca olası bir kazanın önüne geçmek için de emniyet kemeri ve yaya geçitleriyle ilgili özel çalışma yapacak. Polis ekipleri çeşitli noktalarda yapacakları radar çalışmalarının yanı sıra çocukların trafik yönünden bilinçlendirilmesine dair Emniyet Genel Müdürlüğü'nün "Hayatı Korumak için Senin de Kemerin Ses Getirsin" sloganıyla ülke genelinde başlattığı yarışma başlattığını hatırlattı. Yetkililer yarışma kapsamında çocukların araç sürücüsü ve araçtaki diğer yolcuları emniyet kemerlerini takmaları konusunda bilinçlendirdiği ve uyardığı görülen videolarını #kemerinsesgetirsin hashtagini etiketleyerek TrafikEgm twitter adresine göndermelerini istedi. Gönderilen videolardan en çok beğeniyi alan ilk 100 çocuğa scooter, kask ve koruma ekipmanı hediye edilecek. Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgiye "trafik.gov.tr" internet adresinden ulaşılabilecek.

 

Bu haber 580 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter