29 Ocak 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Çay fiyatına deri vermek istiyoruz alan yok”
Babaeski THK Şubesi de, Kurban Bayramı’nda deri toplamama kararı aldı. Ancak Babaeski şehir mezbahasında yapılacak olan büyükbaş kesimlerinde bağışta bulunacak vatandaşlar için Türk Hava Kurumu’nun bir görevlisi hazır bulunacak.
Kırklareli # 10 Ağustos 2019 Cumartesi 07:40

Haber Merkezi

Türk Hava Kurumu (THK) Babaeski Şubesi, yaklaşan kurban bayramı öncesinde deri tüccarlarının, Edirne ve Çorlu’da açılan deri ihalesine girmemesi üzerine, deri toplamama kararı aldı.

THK Babaeski Şube Başkanı Metin Karakuş; "THK Babaeski Yönetim Kurulu olarak, deri alıcısı olmadığından deri toplamama kararı aldık" dedi.

Babaeski, Pehlivanköy, belde ve köylerde, her Kurban Bayramı'nda deri toplayan THK, bu yıl kurban derisi toplamama kararı aldı.

THK Babaeski Şube Başkanı Karakuş, konuyla ilgili olarak; “Türk Hava Kurumu’nun önemli gelir kaynaklarından olan kurban derilerinin satışı ile ilgili Trakya Şubeleri Edirne THK Şubesi’nde, 2 Temmuz 2019 ve 11 Temmuz 2019 tarihlerinde iki kez İhale Komisyon Başkanı ve THK Çerkezköy Şube Başkanı Mustafa Sümbül nezaretinde ihale yapmış, yapılan bu toplantılarda toplayacağımız koyun, keçi ve sığır derisi alacak, talipli olmadığından satış gerçekleşmemiştir. 25 Temmuz 2019 tarihinde ise bu kez Çorlu THK Şubesi’nde pazarlık usulü kurban deri satışı için toplantı düzenledik ama burada da yine talipli olmadığından satış yapılamadı. Koyun derisini 1 TL’ye kadar düşürdük ama yine alıcı çıkmadı. Çok yazık, bir bardak çay fiyatına koyun derisi vermek istiyoruz ama talipli yok. Biz de kurumumuzu zarara sokmamak için Yönetim Kurulu olarak böyle bir karar aldık. 2019 yılı kurban derilerini alan olmadığı için ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi ilçemizde de bu yıl kurban derileri toplanmayacaktır. Ancak Babaeski şehir mezbahasında yapılacak olan büyükbaş kesimlerde bağışta bulunacak hayırsever vatandaşlarımızın bağışlarını almak üzere mezbahada Türk Hava Kurumu’nun bir görevlisi hazır bulunacaktır” dedi.

Bu haber 821 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter