27 Şubat 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Ktso’dan “Efsaneden Gerçeğe Kırklareli” kitabına tam destek
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık’ı ziyaret eden Trakya’nın duayen gazetecilerinden Nazif Karaçam’ın oğlu İlke Karaçam, babasının vasiyetini yerine getirmek için 1995 yılında basılan “Efsaneden Gerçeğe Kırklareli” Kitabı’nı güncel bilgileri ekleyerek tekrardan bastıracağını ifade etti.
Kırklareli # 12 Eylül 2019 Perşembe 07:38

Haber MERKEZİ

KTSO, Trakyalı gazeteci Nazif Karaçam’ın oğlu İlke Karaçam’ın babasının vasiyetini yerine getirmek için 1995 yılında yazılan “Efsaneden Gerçeğe Kırklareli” kitabını güncellemesine destek vereceğini açıkladı.

“KIRKLARELİ’NİN TANITIMINA KATKISI BÜYÜK”

KTSO Başkanı Soner Ilık, “Efsaneden Gerçeğe Kırklareli” Kitabı’nın Kırklareli’nin tanıtımına büyük katkısı olduğunu ifade ederek, “Merhum duayen Gazeteci-Araştırmacı-Yazarı Nazif Karaçam hocamız Kırklareli’mizin tanıtımı için bir ömür harcamıştır. Bundan dolayı kendisini minnetle anıyoruz.

Özellikle 1995 yılında basımı yapılan kitap ile ilimiz tüm ülke genelinde tanıtılarak, Kırklareli’nin de bir İl olduğu iyice anlaşılmıştır. Karaçam hocamızın vasiyetini yerine getirilmesine bizde oda olarak gerekli olan her türlü katkıyı yapmaya hazırız. Bu bizim Karaçam hocamıza vefa borcumuzu ödemek içinde bir vesile olacaktır” dedi.

“İLGİLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM”

Bastırılacak olan kitapta Kırklareli’nin geçmişten günümüze kadarki ticari, sanayi ve ekonomik hayatına ilişkin bilgilere ulaşmak için ziyareti gerçekleştirdiğini belirten İlke Karaçam, “Babamın 1995 yılında bastırdığı kitabı yine babamın vasiyeti üzerine güncelleyerek son bilgileri de ekleyerek bastırmak istiyorum. Bunun içinde çalışmalar başlattım. Bu kapsamda Kırklareli’nin geçmişten günüme kadar olan zaman içerisindeki ticari, sanayi ve ekonomik hayatına ilişkin bilgi ve verileri en doğru şekilde alabileceğime inandığım için Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret etmek istedim. Sağ olsun başkanımız benimle yakından ilgilenerek bu konuyla ilgili üzerilerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduğunu ifade etti. Kendisine ilgisinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

 

Bu haber 389 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter