27 Şubat 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Yaman’dan “Sigortasız işçi” uyarısı
Lüleburgaz Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Nihat Yaman, haftaya Kırklareli  İl Sosyal Güvenli Kurumu(SGK) yetkililerinin Lüleburgaz’daki tüm işletmeleri dolaşıp denetim yapılacağının bilgisini verdi. Denetimler kapsamında sigortasız işçi çalıştıran işletmeler tespit edildiği takdirde her işçi başına 44 Bin 500 Lira para cezası kesileceği tahmin ediliyor.
Lüleburgaz # 12 Eylül 2019 Perşembe 07:47

Uğurcan KARAOĞLU

Geçtiğimiz gün Lüleburgaz Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odasını ziyaret eden Kırklareli Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) yetkililerinin önümüzdeki hafta Lüleburgaz’daki tüm işletmelere denetim yapacağı bilgisini verdiği öğrenildi.

CEZASI AĞIR

Yaman Görünüm Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, önümüzdeki hafta tüm Lüleburgaz esnafına ve işletmelere yönelik bir denetim yapılacağını, sigortasız işçi çalıştıran işletmeleri tespit ettikleri gibi yüklü miktarda para cezası kesileceğinin bilgisini verdi. Ayrıca Yaman, Kırklareli İl Sosyal Güvenlik Kurumu Yetkililerinin önceden bilerek gelip uyarılarda bulunduklarını ve sigortasız işçi çalıştıran işletmelerin, işçilerine sigorta yapmayı unutmuş olabileceğimden sigorta yapmaları önceden bildirdiklerini ve haftaya denetime gelip sigortasız işçi tespit ettikleri zaman uyarıda bulunmadan direkt yüklü miktarda para cezası kesileceği bilgisini verdi. Ayrıca denetimlerde sigortasız işçi çalıştıran iletmeler tespit edildiği zaman her işçi başına en az 44 Bin 500 Lira para cezası kesileceği tahmin ediliyor.

 

 

Bu haber 1691 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter