27 Şubat 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgazspor için “VAR”ım dedi
Uzun bir süredir maddi yönden çalkantılar içinde olan ve bu kapsamda Bölgesel Amatör Ligi’ne bile katılmaması gündemde olan Lüleburgazspor’a Lüleburgaz Ticaret Borsası Başkanı Kenan Var talip oldu. Görünüm Gazetesi’ne kısa bir açıklama yapan Var, yönetim kurulunu büyük ölçüde oluşturduğunu söyledi. Öte yandan mevcut başkan Şenol Turan da bir hafta içerisinde kongreye gideceklerini belirtti.
Lüleburgaz # 12 Eylül 2019 Perşembe 07:48

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz’ı kurulduğu 1967’den bu yana başarıyla temsil eden ancak son yıllarda girdiği ekonomik çıkmazlarla zor günler geçiren Lüleburgazspor’a sürpriz bir talip çıktı. Takımın içinde bulunduğu durumu göz önüne alan Lüleburgaz Ticaret Borsası Başkanı Kenan Var, belirlediği yönetim kuruluyla birlikte Lüleburgazspor’a başkan olmak için kolları sıvadı.

BİR HAFTA İÇİNDE KONGRE YAPILACAK

Kenan Var ile geçtiğimi gün bir restoranda görüşme yapan takımın mevcut başkanı Şenol Turan, Var’ın başkanlığa aday olduğunu doğrulayarak, “Bir hafta içinde kongre yapılacak. Tekrar aday olmayacağım. Lüleburgazspor camiasına hayırlı olsun. Şimdi çok fazla konuşmak istemiyorum ama kongre günü ciddi açıklamalar yapacağım” dedi.

ON GÜN ÖNCE İLK GÖRÜŞME YAPILDI

Lüleburgazspor Başkanı Turan, yaklaşık 10 gün önce teknik direktör Hasan Al’la bir görüşme gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, “Yaklaşık 10 gündür yönetim oluşturulmaya çalışılıyordu. Geçtiğimiz akşam itibariyle Hasan Al ve Kenan Var beni yemeğe çağırdılar. Yönetimi oluşturduklarını söylediler. Aramızda uzlaşı sağlandı. Hayırlısı olsun” dedi.

DETAYLI AÇIKLAMA ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE

Lüleburgazspor’un direksiyonun başına geçmek için hazır olduklarını doğrulayan Kenan Var, “Lüleburgazspor’u almak için talip olduk. Borçlar ve benzeri birkaç pürüzü giderdikten sonra çalışmalarımız başlayacak. Yönetim kurulumuz aşağı yukarı belli oldu. İlerleyen günlerde detaylı açıklama yapacağız” şeklinde konuştu. 

TEKNİK DİREKTÖR HASAN AL OLACAK

Öte yandan Görünüm Gazetesi’nin edindiği bilgilere göre yeni yönetimle birlikte takımın teknik direktörlüğüne Hasan Al’ın getirileceği öğrenildi. Hasan Al’ın yaşanan bu süreç öncesinde çok sayıda futbolcuyla görüşme yaptığı ve teknik ekibin yanı sıra yanında en az 10 futbolcuyu da takıma transfer edeceği öne sürüldü.

BAL’DAN ÇEKİLME RİSKİ VARDI

Uzun yıllardır ekonomik olarak zorlu süreçten geçen, logosu bile Türk Marka ve Patent Enstitüsü tarafından ödemesi yapılmadığı için marka statüsünden çıkartılan Lüleburgazspor’un BAL’dan çekilme riski de bulunuyordu. Ancak yeni yönetimle birlikte takıma en az 2-3 milyon TL’lik bütçe oluşturulacağı ve BAL’da başarılı bir takım yaratılacağı belirtildi.

Bu haber 3189 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter