27 Şubat 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Öğrencilere organik tohum hediyesi
Kırklareli İmam Hatip Ortaokulu'nda 2019-2020 eğitim öğretim yılında okula yeni başlayan 5'inci sınıf öğrencilerine, genetiği değiştirilmemiş organik tohum hediye edildi.
Kırklareli # 12 Eylül 2019 Perşembe 07:49

Haber MERKEZİ
Kırklareli İmam Hatip Ortaokulu yönetimi, okula yeni başlayan 5’inci sınıf öğrencilerine genetiği değiştirilmemiş organik tohum hediye etti. Üzerlerinde küçük notların da yer aldığı tohumları öğrenciler büyük bir sevinçle alırken, okul yönetimi bu çalışmasıyla takdir edildi.

“İLK KEZ KARŞILAŞTIM”
5A Sınıfından Musa Karataş, ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını belirterek duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti: "Bu okulun ne kadar çevreci olduğunu, doğayı ne kadar önemsediğini gördüm. Tohumları, bizlere anlattıkları gibi çimlendirip, evimizin ve okulumuzun bahçesine ekeceğim. Etrafımızın ağaçlarla dolu olması, havamızın da temiz olması anlamına geleceği için, insanların temiz hava alması, genetiği değiştirilmemiş tohumlardan çıkacak meyveleri yemesi de çok güzel olacak.  Okulumuzun yaptığı bu proje tüm okullarda uygulanabilir. Bizleri okulun ilk gününde böylesine güzel karşıladıkları için de tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum."
TOHUMLARA NOTLAR YAZILDI
Öğrencilere tohumlar ile ilgili bilgi notları da yazıldı. Bilgi notlarından bazıları ise şöyle;
Sevgili öğrencimiz, poşette bulunan badem ve erik tohumlarını Kasım ayında genişçe bir saksıya, yumuşak bir toprak koyup ekebilirsin. Ara sıra sulayıp baharda onu yeşerterek fide haline getirdikten sonra doğa ile buluşturabilirsin. Mısır, kabak, su kabağı ve karpuz tohumlarını Mayıs-Haziran aylarında ekip çoğaltabilir, tohumlarını arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bu tohumlar genetiği değiştirilmemiş atalık tohumlardır. Onlar yeşerdikçe izlemen ve mutlu olman dileğiyle. Öğrenciler tarafından çimlendirilen tohumlar, daha sonra okul bahçesinde ve yakın çevrede toprakla buluşturulacak, öğrencilere çevre ve doğayı koruma bilinci de uygulamalı olarak öğretilmiş olacaktır.

 

Bu haber 544 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter