01 Haziran 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ
Resmi İlanlar # 03 Ekim 2019 Perşembe 07:52

2019/4656 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Satışa konu 373,39 m2 alanlı,1/10 arsa paylı, arsa nitelikli 613 Ada, 61 Parsel üzerine kurulu,depolu işyeri nitelikli,zemin kat, 10 nolu Bağımsız Bölüm nolu taşınmaz,Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi,Gündoğu mahallesi(Atatürk mah.)Öğütler sokak Kor apartmanı, No:104/A adresinde bulunur.Tam hisselidir.Taşınmaz köşe parsel olup ,Lüleburgaz belediyesi , Atatürk mahallesi sınırları içinde yer alır. Şehir merkezine ulaşım minibüsle sağlanır.Ticaretin geliştiği ışıklar caddesine ve Ata caddesine yakın konumda yer alır.Taşınmazın çevresinde beş katlı konut yapılaşmaları yer alır.Kısıtlayıcı bir durumu (sit alanı,heyelan,deprem hasarı v.s) yoktur.Düz bir topografik yapıya ve çaplı bir geometriye sahiptir.Taşınmaz üzerinde yapımına 2015 yılında başlanan 4 yaşında 3 sınıf B grubu bir bina bulunur.Taşınmaz zemin katta Öğükler sokağa ve 8 kası caddesine cephelidir..Binada asansör mevcuttur.Çatısı Marsilya tipi kiremitle kaplı,dış cephe duvarları mantolamalı,sıvalı ve boyalıdır.Söz konusu bağımsız bölüm tek mahalden ve bodrumda bulunan depodan oluşmaktadır.Bodrum kata ulaşım işyeri içinde bulunan merdivenle sağlanır. Yüzölçüm Alanı net 90 m2'dir.Daire giriş kapısı çelik kapı olup zemin kaplamaları seramiktir. Duvarları ve tavanları saten alçılı ve boyalıdır.Dairenin ısınma şekli doğalgaz ve pencereleri aliminyum doğramadır.Temiz bakımlı işyeridir.

Adresi                          : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi,Gündoğu mahallesi(Atatürk mah.)Öğütler sokak Kor apartmanı,No: 104/A

Yüzölçümü : 373,39 m2  -- Arsa Payı         : 1/10 -- Kıymeti        : 198.825,30 TL -- HİSSE: TAM

İmar Durumu : Ayrık nizam 5 katlı %40 taban alanı konut bölgesi imar plan fonksiyonuna tabidir.

KDV Oranı :20/03/2019 tarih ve 843 sayılı Cumhurbaşkanı kararı uyarınca KDVindirimine binaen KDV oranı%8 olarak belirlenmiştir. Ancak taşınmazın teslim tarihinde yürürlükteki resmi KDV oranı yüzde kaç ise o oran üzerinden KDV tahsil edilecektir.

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü              : 12/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü              : 12/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri                     : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4656 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/09/2019

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 698 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter